Kronika první republiky - Díl první – rok 1918 (Stříbrná edice)

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisCo předcházelo vzniku první republiky? Jaké události se odehrály v předvečer slavného 28. října 1918? Jak mladý, demokratický stát musel vyřešit měnov…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
25 000
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"Originální kresba akademického malíře Františka Hanáčka."


NakladatelAlbatros Media
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost3.50 Kg
Rozměr320 x 350
Vazbavázaná v pouzdře
Počet stran220

Bližší informace o knize "Kronika první republiky - Díl první – rok 1918 (Stříbrná edice)"

Co předcházelo vzniku první republiky? Jaké události se odehrály v předvečer slavného 28. října 1918? Jak mladý, demokratický stát musel vyřešit měnovou otázku a s tím související problémy?<br> Jedinečná originální kolekce pamětních medailí spolu s výjimečnou knihou. Limitovaná edice prvního dílu Kroniky první republiky v exkluzivním dárkovém balení. 100 kusů. Originální medaile čtyřech velikostí ze stříbra. Kronika první republiky - Díl první – rok 1918 (Stříbrná edice), autor Pavel Kosatík (historik), Jaroslav Moravec (numismatik).


Anotace knihy " Kronika první republiky - Díl první – rok 1918 (Stříbrná edice), autor Pavel Kosatík (historik), Jaroslav Moravec (numismatik)"

Celkem 21 let existovala první republika. A 21 dílů jedinečných publikací mapuje její historii rok po roce. Sto let, které nás dělí od vzniku stále obdivované první Československé republiky, je mimořádnou příležitostí k retrospektivnímu pohledu nejen na tento dílčí příběh našich peněz, ale i na celý složitý proces vyjednávání, ustavení a řešení životně důležitých problémů nového státu. Společnost České dukáty se ve spolupráci s největším nakladatelským domem Albatros Media rozhodla přispět k důstojným oslavám tohoto výročí a k připomenutí jeho významu pro naši současnost svým specifickým způsobem, který spočívá ve spojení ražby krásných dukátových medailí s vydáním reprezentativní publikace, srozumitelné každému, kdo se chce poučit o naší poutavé minulosti.

Dukátové medaile


Pro realizaci čtveřice dukátových medailí jsme vybrali špičkové české medailéry.
Stříbrné medaile jsou pak jejich odražky, tj. vycházejí z identických návrhů jako dukáty. Raženy jsou do ryzího stříbra.

Odražek dukátu s portrétem T. G. Masaryka je realizací nevydaného sádrového modelu ak. soch. Jiřího Harcuby. Dnes již bohužel zesnulý autor patřil mezi ikony české medailérské školy. Dílo mohlo spatřit světlo světa díky laskavosti paní Zdeny Harcubové a České národní banky, v jejímž archivu jsou sádrové modely uloženy. Úpravy sádrových modelů pro účely výroby se chopili ak. mal. Vladimír Pavlica (averzní strana) a velký přítel Jiřího Harcuby ak. soch. Jiří Dostál (reverzní strana).

Odražek dvoudukátu je realizací portrétu Edvarda Beneše od ak. soch. Vladimíra Oppla. Odražek pětidukátu se slovanským motivem z nátisku poukázky Zemské banky království Českého podle kresby Alfonse Muchy mistrně zpracoval ak. soch. Zbyněk Fojtů. Odražek desetidukátu je konečně dílem ak. mal. Vladimíra Pavlici a je věnován samotnému založení Československa a jeho zakladatelům T. G. Masarykovi, Edvardu Benešovi a M. R. Štěfánikovi.
Výjimečný komplet zlatých či stříbrných pamětních medailí s texty renomovaných historiků je nejen unikátní sběratelskou příležitostí, ale tvoří rovněž více než důstojnou poctu slavnému období naší státnosti..
Albatros Media


Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení