Kristova trnová koruna (Paříž, Sainte-Chapelle a dvorské umění svatého Ludvíka)

Autor
InformaceČesky, 2009
PopisV roce 1239 získal francouzský panovník Ludvík IX. jednu z nejcennějších památek křesťanského světa, Kristovu trnovou korunu, která je dnes uložena v …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
550
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArs Auro Prior
ISBN9788090429802
EAN9788090429802
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr240 x 160 mm
Vazbavázaná
Počet stran384

Bližší informace o knize "Kristova trnová koruna (Paříž, Sainte-Chapelle a dvorské umění svatého Ludvíka)"

V roce 1239 získal francouzský panovník Ludvík IX. jednu z nejcennějších památek křesťanského světa, Kristovu trnovou korunu, která je dnes uložena v pařížské katedrále Notre-Dame. Kristova trnová koruna (Paříž, Sainte-Chapelle a dvorské umění svatého Ludvíka), autor PhDr. Peter Kováč.


Anotace knihy " Kristova trnová koruna (Paříž, Sainte-Chapelle a dvorské umění svatého Ludvíka), autor PhDr. Peter Kováč"

V roce 1239 získal francouzský panovník Ludvík IX. jednu z nejcennějších památek křesťanského světa, Kristovu trnovou korunu, která je dnes uložena v pařížské katedrále Notre-Dame. Víra v její magickou moc přežila staletí. Na jaře 1940 ji městem neslo procesí, aby se Bohu připomnělo, že je dost důvodů k ochraně Francie před Hitlerem. Pro Kristovu korunu vystavěl svatý král Ludvík IX. ohromující palácovou kapli Sainte-Chapelle, která se stala největší chloubou gotické Paříže. Kniha Petera Kováče kombinuje uměleckohistorický pohled s literaturou faktu a je soustředěna na široce pojatou kulturní historii středověku. Hlavní text doplňují články renomovaných historiků a historiků umění z Německa, Itálie, Polska, Francie, Austrálie a USA. Světovou raritou knihy je antologie středověkých dokumentů a traktátů, dosud nepřeložených do žádného moderního jazyka..
Ars Auro Prior

Obsah knihy: Kristova trnová koruna (Paříž, Sainte-Chapelle a dvorské umění svatého Ludvíka)

Kristova trnová koruna (Paříž, Sainte-Chapelle a dvorské umění svatého Ludvíka) - examplesKristova trnová koruna (Paříž, Sainte-Chapelle a dvorské umění svatého Ludvíka) - examplesKristova trnová koruna (Paříž, Sainte-Chapelle a dvorské umění svatého Ludvíka) - examplesKristova trnová koruna (Paříž, Sainte-Chapelle a dvorské umění svatého Ludvíka) - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz