Gombrich Tajemství obrazu a jazyk umění

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisErnst Hans Gombrich (1909–2001) je všeobecně pokládán za nejznámějšího a nejpopulárnějšího historika umění 20. století, jehož kniha Příběh umění se do…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
399
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN978-80-7485-030-1
EAN9788074850301
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.03 Kg
Rozměr176 × 247 mm
Vazbavázaná
Počet stran360

Bližší informace o knize "Gombrich Tajemství obrazu a jazyk umění"

Ernst Hans Gombrich (1909–2001) je všeobecně pokládán za nejznámějšího a nejpopulárnějšího historika umění 20. století, jehož kniha Příběh umění se dočkala jen v Anglii šestnácti vydání, byla přeložena do třiceti jazyků a celkem se jí ve světě prodalo přes šest milionů výtisků. 3. vydání. Gombrich Tajemství obrazu a jazyk umění, autor František Mikš.


Anotace knihy " Gombrich Tajemství obrazu a jazyk umění, autor František Mikš"

Kniha Gombrich. Tajemství obrazu a jazyk umění se snaží tuto mezeru zaplnit. Je poutavě a srozumitelně napsána a může posloužit nejen vysokoškolským studentům, ale i široké veřejnosti se zájmem o umění. Jejím cílem není – řečeno v gombrichovském duchu – poskytovat výčet suchých dat, periodizací a nezáživných popisů známých děl, jak jsme tomu v publikacích o umění někdy svědky, ale naučit čtenáře obrazy pozorně vnímat a dějinám umění skutečně porozumět.

Kniha Gombrich. Tajemství obrazu a jazyk umění vznikla na základě autorova mnohaletého zájmu o otázky spojené se vznikem a interpretací uměleckého díla. Přestože nejde o monografii v přísném slova smyslu, srozumitelně vykládá hlavní myšlenky E. H. Gombricha a rozebírá i teorie jeho významných vídeňských současníků, kteří ho ovlivnili (např. filosofa Karla R. Poppera či etologa Konrada Lorenze), a některých jeho následovníků. Autor se neomezuje pouze na dějiny umění, ale pohybuje se v oblasti estetiky, filosofie, psychologie a také sociobiologie. Výsledkem je osobitý a komplexní úvod do teorie či psychologie obrazového znázorňování, fascinujícího oboru, který u nás nebyl dosud plně reflektován, i když vlastně ve středoevropském kulturním prostoru vznikl. (Gombrich se narodil a vystudoval ve Vídni a bývá počítán mezi mladší žáky vídeňské školy dějin umění.)

Třetí revidované a výrazně rozšířené vydání úspěšného a čtivého úvodu do dějin a teorie umění..
B&P Publishing

Obsah knihy: Gombrich Tajemství obrazu a jazyk umění

Gombrich Tajemství obrazu a jazyk umění - examplesGombrich Tajemství obrazu a jazyk umění - examplesGombrich Tajemství obrazu a jazyk umění - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz