Estetika na přelomu milénia

Sleva 60%
Autor
InformaceČesky, 2012
PopisCo je umění? Jakým způsobem existují umělecká díla? V čem spočívá hodnota umění? Proč si ceníme více původních děl než jejich napodobenin? Je vysoké u…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena495 Kč - SLEVA 60%
Cena s DPH
200
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN80-87474-11-2
EAN9788087474112
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.94 Kg
Rozměr170 × 239 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran488

Bližší informace o knize "Estetika na přelomu milénia"

Co je umění? Jakým způsobem existují umělecká díla? V čem spočívá hodnota umění? Proč si ceníme více původních děl než jejich napodobenin? Je vysoké umění esteticky lepší než umění populární? Jaký je vztah mezi ideologií, uměním a estetikou? Jaký vliv má autorský zákon na uměleckou tvorbu a z jakých estetických předpokladů vychází? Čím se zabývá environmentální a feministická estetika? Estetika na přelomu milénia, autor Ladislav Kesner (a kol.).


Anotace knihy " Estetika na přelomu milénia, autor Ladislav Kesner (a kol.)"

Kniha představuje devět vybraných témat současné estetiky, a nabízí tak čtenářům jedinečnou možnost seznámit se s tradičními i novými problémy filozofické estetiky a jejich aktuálními řešeními. Každou z devíti kapitol tvoří vždy úvodní přehledový text a dvě pečlivě vybrané studie od předních mezinárodních badatelů, kteří k danému problému často zaujímají odlišná stanoviska. Čtenáři jsou tak vybízeni ke kritické úvaze a k vlastnímu úsudku. Publikace vznikla ve spolupráci s autorským a překladatelským týmem odborníků z České republiky, Německa a USA. Je určena všem, kdo kriticky uvažují o otázkách spojených s tvorbou, recepcí a hodnocením uměleckých děl, a může sloužit také jako vhodný studijní materiál pro výuku teorie umění a estetiky na vysoké škole..
B&P Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz