Baroko

Autor: Česky2013Slovart

Ačkoli si s pojmem "baroko" každý vybaví nejspíš zámek ve Versailles a baziliku svatého Petra v Římě, toto uměleckohistorické období nabízí mnohem víc: velkoryse komponované knihovny, tajemné zahrady a parky, umělecký porcelán a iluzionistické malířství - to vše svědčí o jeho mnohovrstevnatosti a komplexitě. Tato kniha představuje cestu do světa minulosti, v němž lidé chápali svět jako velké divadlo, theatrum mundi.

Již není v prodeji
Název: Baroko  ISBN: 8073917104  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788073917104  Hmotnost: 4.41 kg  Vazba: pevná  Počet stran: 568  Rozměr: 288x398 mm  Nakladatel: Slovart
informace ke knize

Detail knihy ~ Baroko, Barbara Borngässer

Ačkoli si s pojmem "baroko" každý vybaví nejspíš zámek ve Versailles a baziliku svatého Petra v Římě, toto uměleckohistorické období nabízí mnohem víc: velkoryse komponované knihovny, tajemné zahrady a parky, umělecký porcelán a iluzionistické malířství – to vše svědčí o jeho mnohovrstevnatosti a komplexitě. Tato kniha představuje cestu do světa minulosti, v němž lidé chápali svět jako velké divadlo, theatrum mundi.
Vedle fundovaných textů je kniha výjimečná zpracováním fotografií. Objekty nejsou zachyceny jen tradičním způsobem celku a detailu, ale tzv. zoomovým principem, který umožňuje pozorovateli přiblížit i ty detaily, které nejsou ani při osobním kontaktu s dílem viditelné.
Knihy o epochách dějin umění nejsou žádnou novinkou. Přítomná řada však přichází s novým, moderním přístupem, který poskytuje výjimečné potěšení pro oko. Po velkém úspěchu knihy Ars Sacra, opus magnum týmu vedeného editorem Rolfem Tomanem a fotografem Achimem Bednorzem, bylo zřejmé, že musíme pokračovat a stejným způsobem připravovat další publikace. Velkoformátové, aby měly šanci vyniknout skvělé fotografie detailů od Achima Bednorze, doprovázené texty, které emocionálně oslovují čtenáře.
Naším cílem je uvést čtenáře do jednotlivých epoch dějin umění, avšak ne na způsob učebnice nabité fakty určenými k naučení nazpaměť, nýbrž živě a přístupně je uvést do bezprostřední blízkosti uměleckých děl a jejich historie – nezřídka dokonce blíže, než je možné ve skutečnosti, přímo na místě.
Příliš ambiciózní? Možná, ale naše standardy jsou vysoké. Otevřete kteroukoli z knih této edice a uvidíte, co máme na mysli. Přípravě všech svazků edice věnujeme tolik péče, kolik je v dnešní době už vzácné. Protože jsme na výsledky své snahy náležitě hrdí, rádi bychom vás na následujících stránkách uvedli do některých aspektů práce na edici a vysvětlit, proč svazek, který máte právě před sebou, je tolik cenný.

Baroko