Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.2

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisČtyřicetistránkové noviny formátu A2 reflektují výstavy z Galerie Na shledanou a v odborných textech se věnují hraničním tématům smrti, digitalizace a…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
120
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Na Shledanou
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.35 Kg
Rozměr420x290 mm
Vazbapevná
Počet stran40

Bližší informace o knize "Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.2"

Čtyřicetistránkové noviny formátu A2 reflektují výstavy z Galerie Na shledanou a v odborných textech se věnují hraničním tématům smrti, digitalizace a umění. Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.2, autor Jan Freiberg.


Anotace knihy " Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.2, autor Jan Freiberg"

Marii Blabolilová, Jiří Thýn s Václavem Kopeckým, Martin Zet, Jan Turner, Daniel Vlček a Jaromír Novotný. Ten je rovněž autorem umělecké pomníkové intervence do novin. Smuteční noviny se věnují námětu smrti v současném umění, přinášejí článek o funerální architektuře dvacátého století v českém prostředí, rekonstrukci morové rány ve Volyni v roce 1680 a dva rozhovory. S Hanou Vinklárkovou, která maluje na porcelán lebky a pionýrky a s Karlem Černým, který třicet let na volyňsku vyráběl náhrobky z terasa.

"Zkuste popsat, jak probíhala výroba náhrobku úplně od začátku.

Jako zákazník jste k nám přišel. Do sodovkárny ve Volyni, tedy bývalé mlékárny. Tam sídlily tehdejší komunální služby. Později nás přestěhovali do zrušené drůbežárny a přejmenovali na Podnik služeb. Kromě výroby pomníků se u nás dělala řada jiných věcí. Například tam byly švadleny, truhláři nebo se pletly kovové ploty. Vlastně většina bývalých řemesel a živností. Podmínky jsme neměli nejlepší, zpočátku jsme měli brusku pověšenou na švestce."

(z rozhovoru s Karlem Černým)

K prolistování zde: http://vimeo.com/39796039.
Galerie Na Shledanou


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz