Vzpomínky hlavního architekta Prahy

Autor: Česky2023Výzkumné centrum průmyslového dědictví FA ČVUT

Výstavba metra a sídlišť, zákulisí pražského magistrátu, otázka role expertů v normalizačním Československu, asanace, ale i památková péče. To jsou témata, která přináší vzpomínky hlavního architekta Prahy Blahomíra Borovičky (1923-2004).

Již není v prodeji
Název: Vzpomínky hlavního architekta Prahy  ISBN: 9788072852826  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788072852826  Hmotnost: 0.65 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 303,  Rozměr: 110 × 180 mm  Nakladatel: Výzkumné centrum průmyslového dědictví FA ČVUT
informace ke knize

Detail knihy ~ Vzpomínky hlavního architekta Prahy, Borovička Blahomír, Koukalová Martina (ed.), Roubal Petr (ed.)

Výstavba metra a sídlišť, zákulisí pražského magistrátu, otázka role expertů v normalizačním Československu, asanace, ale i památková péče. Právě tato témata obsahuje nová kniha Blahomír Borovička: Vzpomínky hlavního architekta Prahy od historičky architektury Martiny Koukalové a historika Petra Roubala. Publikaci, jež čtenářům a čtenářkám nabízí doposud neznámý pohled na dvě desetiletí tzv. normalizace, vydává Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd ČR.
Blahomír Borovička (1923–2004) získal po studiích cenné zkušenosti ve Vojenském projektovém ústavu. „Zde se dostal k velkým zakázkám, které nebyly běžné, a také k zakázkám v zahraničí. Pracoval tak v Egyptě, Sýrii, Libyi a dalších státech,“ říká spoluautorka knihy historička architektury Martina Koukalová z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. V letech 1971 až 1988 působil v Útvaru hlavního architekta a během této doby si psal diáře a poznámky, které po odchodu do důchodu přetavil do svých pamětí. „Vzpomínky si Blahomír Borovička psal spíše jako terapii sám pro sebe. Ale domnívám se, že trochu doufal, že vyjdou,“ podotýká Martina Koukalová.

Vzpomínky hlavního architekta Prahy