Umělecké památky Prahy. Velká Praha, A-L

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisKniha obsahuje podrobný popis architektury v pražských čtvrtích mimo historické centrum města a dějiny vývoje staveb.
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
899
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAcademia
ISBN9788020021076
EAN9788020021076
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.90 Kg
Rozměr205x260 mm
Vazbavázaná
Počet stran1080

Bližší informace o knize "Umělecké památky Prahy. Velká Praha, A-L"

Kniha obsahuje podrobný popis architektury v pražských čtvrtích mimo historické centrum města a dějiny vývoje staveb. Umělecké památky Prahy. Velká Praha, A-L, autor kolektiv.


Anotace knihy " Umělecké památky Prahy. Velká Praha, A-L, autor kolektiv"

Po čtyřech svazcích věnovaných historickým pražským městům (Starému Městu, Novému Městu, Malé Straně a Pražskému hradu a Hradčanům) se zde jedná o první ze dvou dílů pojednávajích o později připojených městech, obcích a osadách. Kromě velkého množství novodobých architektonických památek se i v těchto pražských čtvrtích nachází řada zajímavých staveb ze starších období (středověké kostely, areály klášterů, zámky, tvrze, usedlosti atd.). I v tomto díle je zachována původní struktura jednotlivých hesel: přesná lokalizace a informace o typu objektu, text shrnující jeho historii, dále výklad o stavební historii a detailní popis stavby a konečně odkazy na prameny a literaturu, případně na historickou ikonografii. Text i zde doplňují stavební plány či půdorysy a historické fotografie. U každého katastrálního území (včetně zaniklých) předchází jednotlivým heslům úvodní výklad pojednávající o jeho historickém vývoji. Stejně jako v předešlých svazcích má čtenář k dispozici několik rejstříků, které umožňují vyhledání staveb i podle jejich orientačního čísla a podle zaniklých názvů ulic..
Academia


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz