Třeštící New York, retroaktivní manifest pro Manhattan

Autor: Česky2007Arbor Vitae

Kniha Třeštící New York položila základ Koolhasova světového věhlasu a udělala z něj jednu z klíčových postav současné architektury. V 70. letech, kdy byla text poprvé vydán, se nikdo nezabýval tím, že mezi architekturou a společností existují nějaké vyjádřitelné vztahy.

Již není v prodeji
Název: Třeštící New York, retroaktivní manifest pro Manhattan  ISBN: 80-86300-77-3  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788086300771  Hmotnost: 0.90 kg  Vazba: pevná vazba  Počet stran: 250  Rozměr: 170×220 mm  Nakladatel: Arbor Vitae  Překladatel: Jiří Ogrocký
informace ke knize

Detail knihy ~ Třeštící New York, retroaktivní manifest pro Manhattan, Rem Koolhaas

Koolhaas pohlíží na život ve městě 20. století jako na proměnlivou a chaotickou „kulturu přelidnění“. Velkoměsto je místem nekonečných proměn lidských činností a událostí – skutečných i vysněných. V jednotlivých kapitolách se zabývá urbanistickým založením města, fenoménem mrakodrapu, prvním dreamlandem na Coney Islandu, výstavbou Rockefellerova centra a vztahem Evropanů (Le Corbusiera a Dalího) k městu. Má přirozeně kosmopolitní, globální pohled na řešené otázky, inspiraci čerpá i z děl současných filozofů, zejména z díla Jacquese Derridy. Jde o zásadní, iniciační dílo světového architektonického myšlení.

Třeštící New York, retroaktivní manifest pro Manhattan