The Villa of Jenny and Josef Winternitz

Autor: 2020UMPRUM

Winternitzova vila je jednou z posledních realizací vzniklých z tvůrčí synergie a spolupráce Adolfa Loose a Karla Lhoty mezi lety 1931 a 1932.

Již není v prodeji
Název: The Villa of Jenny and Josef Winternitz  ISBN: 9788087989784  Rok:   EAN: 9788087989784  Hmotnost: 0.50 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 108  Rozměr: 150x200 mm  Nakladatel: UMPRUM
informace ke knize

Detail knihy ~ The Villa of Jenny and Josef Winternitz, Lada Hubatová-Vacková, Valentyna Nikolenko (ed.)

Je významným příkladem modernistické architektury, ale také tichým svědkem konkrétního dějinného příběhu židovské rodiny Winternitzovy v multikulturním meziválečném Československu, reliktem historických zvratů během 2. světové války a později v komunistické zemi. Publikace, která slouží i jako průvodce vilou, je sestavena z dílčích studií. V nich vedle historie rodiny a vily předkládáme otázky týkající se autorství a architektonického „rukopisu“ nebo problémy spjaté s terminologickým situováním loosovské architektury. Obrazová archivní dokumentace spjatá s Winternitzovou rodinou a vilou je doplněna o současné fotografie a grafické vstupy mladých tvůrců (axonometrické vizualizace, panoramatické fotografie).

The Villa of Jenny and Josef Winternitz