The Star - Archduke Ferdinand II of Austria and his Summer Palace in Prague

Autor
InformaceAnglicky, 2017
PopisRenesanční letohrádek Hvězda patří k symbolům Prahy. Autoři jej uvedli nejen do kontextu habsburské „rekreační“ architektury , ale také do kontextu ar…
více informací
Dostupnostskladem u partnera
Cena s DPH
1 270
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN978-80-88283-08-9
EAN9788088283089
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost0.37 Kg
Rozměr233x303
Vazbavázaná
Počet stran571

Bližší informace o knize "The Star - Archduke Ferdinand II of Austria and his Summer Palace in Prague"

Renesanční letohrádek Hvězda patří k symbolům Prahy. Autoři jej uvedli nejen do kontextu habsburské „rekreační“ architektury , ale také do kontextu architektury evropské. Mezi specifika pražského letohrádku, která text podrobně analyzuje, patří především půdorys šesticípé hvězdy, překvapivá monumentalita stavby a její zdánlivě bezúčelny´ pevnostní character a mnohovrstevnatá a současně hravá ikonografie bílých štukovy´ch reliéfů v interiéru, jejichž podoba evokuje anticky´ Řím. The Star - Archduke Ferdinand II of Austria and his Summer Palace in Prague, autor Ivan Prokop Muchka, Ivo Purš, Sylva Dobalová, Jaroslava Hausenblasová.


Anotace knihy " The Star - Archduke Ferdinand II of Austria and his Summer Palace in Prague, autor Ivan Prokop Muchka, Ivo Purš, Sylva Dobalová, Jaroslava Hausenblasová"

Stejně tak obora, která byla již v renesanci zkrášlena zřízením široky´ch alejí, křížících se do obrazce hvězdy, je autory knihy chápána jako vy´znamny´ prvek utvářející charakter Hvězdy. Zásadní vliv při budování letohrádku měl pražský místodržící Ferdinand II. Tyrolský (1529–1595), „inventor“ a stavebník Hvězdy. Bohatství motivů a myšlenek, jež mohly by´t pro umělce Hvězdy určující, zpřístupňuje vy´pravná obrazová dokumentace knihy, která obsahuje přes 700 snímků, vytvořených speciálně pro tuto publikaci..
Artefactum


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz