Šumperák - Ztráta plánu / Plans went astray

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisNa podzim 2016 uplynulo přesně padesát let od doby, kdy na vesnici u Šumperku dostavěli první rodinný dům typu „V“. Pod obecně užívaným názvem šumperá…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788087407226
EAN9788087407226
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.55 Kg
Rozměr220x230 mm
Vazbapevná
Počet stran272

Bližší informace o knize "Šumperák - Ztráta plánu / Plans went astray"

Na podzim 2016 uplynulo přesně padesát let od doby, kdy na vesnici u Šumperku dostavěli první rodinný dům typu „V“. Pod obecně užívaným názvem šumperák se stal legendou, nejstavěnějším domem v Československu. Nakladatelství DOST, PositiF Šumperák - Ztráta plánu / Plans went astray, autor Pospěch Tomáš, Mertová Martina.


Anotace knihy " Šumperák - Ztráta plánu / Plans went astray, autor Pospěch Tomáš, Mertová Martina"

Byl milován i nenáviděn. Naplňoval dobové představy o moderním bydlení, ztělesňoval úspěch modernizace venkova, architekti se od něj distancovali, památkáři se obá¬vali, že zkazí charakter české vesnice. Dnes upomíná na dobu socialismu, kdy jste si nemohli objednat architekta a najmout firmu, která by vám dům postavila. Vzniklo jich pět, možná také dvacet tisíc. Stavěny byly svépomocí, bezprostředně proto vypovídají o vkusu a schopnostech svých majitelů. Nelze se ptát, který z domů je originál. Aniž to jejich projektant Josef Vaněk na počátku tušil, vypustil do světa velice úspěšnou partituru.

Autorská kniha Tomáše Pospěcha v grafické úpravě Milana Nedvěda je osobitou interpretací tohoto fenoménu. Autor se na příkladu šumperáku zamýšlí nad architekturou té doby, i nad otázkou originality a sériovos¬ti. Společně s tím, jak se s každou novou realizací rozmazával plán rodinného domu typu V, se současně zpřesňuje fenomén šumperák..
neuveden

Obsah knihy: Šumperák - Ztráta plánu / Plans went astray

Šumperák - Ztráta plánu / Plans went astray - examples

Vážení zákazníci,
zboží skladem objednané do 19.12. 22:00 bude nejpozději 20.12. expedované.

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz