Rukověť urbanismu. Architektura poznávání a navrho

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisRukověť urbanismu volně navazuje na předchozí knihu Jana Jehlíka Obec a sídlo, o krajině, urbanismu a architektuře, souboru textů s různou formou a rů…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
350
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAusdruck Books
ISBN9788027049202
EAN9788027049202
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.40 Kg
Rozměr140x200 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran250

Bližší informace o knize "Rukověť urbanismu. Architektura poznávání a navrho"

Rukověť urbanismu volně navazuje na předchozí knihu Jana Jehlíka Obec a sídlo, o krajině, urbanismu a architektuře, souboru textů s různou formou a různými tématy. Tentokrát však jde o komplexní pojetí přístupu k urbanistickým úkolům, a to v celém spektru činností, od malých k velkému měřítkům, od obecného k dílčímu, od ideje k formě. Text je strukturován ve formě komentovaných tezí a je členěn do tří základních oddílů: Prostředí, Sídlo, Návrh. Rukověť urbanismu. Architektura poznávání a navrho, autor Jehlík Jan.


Anotace knihy " Rukověť urbanismu. Architektura poznávání a navrho, autor Jehlík Jan"

Vybrané teze jsou ilustrovány autorovými kresbami a schématy. Kniha je osobní výpovědí o schopnostech a možnostech uspořádání myšlenkového světa architekta v kontextu mimořádně obtížného úkolu: porozumět okolnímu prostředí a vědomě navrhnout jeho hodnotnou proměnu. Jan Jehlík vychází ze svých dlouholetých odborných zkušeností v různých rolích, pracoval jako hlavní architekt Ústí nad Labem, projektoval řadu úspěšných staveb a v poslední době vyučuje na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde je také hlavním řešitelem výzkumných úkolů. Tato kniha je věnována všem, kdo chtějí odhalovat zákonitosti a souvislosti urbanistické tvorby, od studentů přes činné architekty až po zvídavé laiky.


Texty do publikace přispěli: Anna Fárová, Helena Koenigsmarková, Irena Šorfová, Stuart Alexander, Daniel Herman, Josef Chuchma, Jan Mlčoch, Josef Moucha, Tomáš Pospěch.
Ausdruck Books


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz