Románská rotunda ve Znojmě

Autor
InformaceČesky, 2005
PopisRaněrománská rotunda sv. Kateřiny na znojemském hradě, pocházející z 11. století, je naší nejstarší Národní kulturní památkou a také nejstarší stojící…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelHost
ISBN80-7294-171-2
EAN9788072941712
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.30 Kg
Rozměrmm
Vazbabrožovaná
Počet stran452

Bližší informace o knize "Románská rotunda ve Znojmě"

Raněrománská rotunda sv. Kateřiny na znojemském hradě, pocházející z 11. století, je naší nejstarší Národní kulturní památkou a také nejstarší stojící, téměř intaktní dochovanou svatyní na Moravě. Její nástěnné malby - v mnoha směrech evropsky unikátní - byly téměř po dvě staletí předmětem diskusí mnohých odborníků, které dosud nejsou uspokojivě ukončeny. Románská rotunda ve Znojmě, autor Lubomír Jan Konečný.


Anotace knihy " Románská rotunda ve Znojmě, autor Lubomír Jan Konečný"

Monografie přináší novou uměleckohistorickou interpretaci této památky v komplexním pohledu. Kromě souhrnu dosavadních poznatků je rozsáhlá problematika její architektury a maleb analyzována v celoevropském kontextu, což vede k objasnění původní podoby a funkcí rotundy, jakož i obsahu a doby vzniku maleb, do jejichž náboženského programu je unikátně začleněno dynastické téma Přemyslovců. Publikace je výsledkem mnohaleté práce brněnského autora, který se jako historik umění a archeolog podílel na průzkumech znojemského hradu..
Host

Obsah knihy: Románská rotunda ve Znojmě

Románská rotunda ve Znojmě - examplesRománská rotunda ve Znojmě - examplesRománská rotunda ve Znojmě - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení