Prostor pro člověka v tvorbě Michala Škody

Autor: Česky2016Arbor Vitae

Kniha Prostor pro člověka v tvorbě Michala Škody není klasickým katalogem ani teoretickou studií. Je knihou o hledání jazyka, a to v několika úrovních. Je hledáním jazyka interpretace vnímání a prožívání reálného prostoru člověkem v něm přítomným, a to skrze výtvarný projev a zároveň skrze slovo, interpretující jak výtvarné dílo, tak samotný prostor našeho života.

420 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 490 Kč - SLEVA

Název: Prostor pro člověka v tvorbě Michala Škody  ISBN: 9788074671135  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074671135  Hmotnost: 0.62 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 128  Rozměr: 225x292 mm  Nakladatel: Arbor Vitae
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Prostor pro člověka v tvorbě Michala Škody, Pavla Melková

Napříč obory – architektury, výtvarného umění a literatury – pokládá otázku o významu prostoru v životě člověka. Cílem knihy je hledat možné odpovědi na to, kam se podělo ztracené vědomí zakotvenosti člověka ve fyzickém prostoru současného světa, zejména architektury, respektive veškerého vystavěného prostředí. Kam se ztratila schopnost ho vědomě prožívat a porozumět mu. Díla Michala Škody z posledního období, tedy grafitové kresby, architektonické intervence a autorské knihy, mohou být v tomto kontextu vnímána jako komunikativní reprezentace žitého prostoru, nabízející jazyk jeho čtení v abstraktní rovině, který může divákovi rozšířit schopnosti vnímání jeho vlastního reálného světa.

Prostor pro člověka v tvorbě Michala Škody