ON, ADOLF LOOS, ve vzpomínkách Bořivoje Kriegerbecka

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisON, ADOLF LOOS ve vzpomínkách Bořivoje Kriegerbecka Muzeum města Brna završilo v prosinci roku 2021 své aktivity spojené s loosovskými oslavami (2…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 990 Kč - SLEVA
Cena s DPH
890
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuzeum města Brna
ISBN9788021459724
EAN9788021459724
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.90 Kg
Rozměr230x270 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran242

Bližší informace o knize "ON, ADOLF LOOS, ve vzpomínkách Bořivoje Kriegerbecka"

ON, ADOLF LOOS ve vzpomínkách Bořivoje Kriegerbecka Muzeum města Brna završilo v prosinci roku 2021 své aktivity spojené s loosovskými oslavami (2020) knihou On, Adolf Loos, kterou vydalo ve spolupráci s Archivem města Brna a Fakultou výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. Publikace čtenářům umožňuje nahlédnout prostřednictvím autentických vzpomínek plzeňského stavitele Bořivoje Kriegerbecka do života a tvůrčí činnosti Adolfa Loose. ON, ADOLF LOOS, ve vzpomínkách Bořivoje Kriegerbecka, autor Jindřich Chatrný – Dagmar Černoušková – Jana Kořínková – Karel Zoch (eds.),.


Anotace knihy " ON, ADOLF LOOS, ve vzpomínkách Bořivoje Kriegerbecka, autor Jindřich Chatrný – Dagmar Černoušková – Jana Kořínková – Karel Zoch (eds.),"

V prosinci 1988, shodou okolností v den narození Adolfa Loose (10. 12. 1870) zakoupilo Muzeum města Brna do sbírek Oddělení dějin architektury v rámci akviziční činnosti rozsahem nevelkou pozůstalost plzeňského stavitele Bořivoje Kriegerbecka (1891–1975). Jedná se o rukopisy psané formou vzpomínek, zaznamenávaných ve třech časových etapách: z let 1928–1933 pochází Deník I. a II.; v roce 1930 vznikly Rozhovory na posteli; na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století pak sestavil Kriegerbeck Zápisky z poznámkových bloků a při této příležitosti ještě nepatrně doplnil své starší poznámky. Kniha přináší tyto unikátní materiály publikované v plném rozsahu.

Kriegerbeckovy písemné záznamy doplněné také nákresy jsou dnes výjimečným a nenahraditelným zdrojem poznání zejména pro některé Loosovy interiéry v Plzni a pro Müllerovu vilu v Praze, na jejichž projektech i realizacích se Kriegerbeck jako zaměstnanec stavitelské firmy Müller & Kapsa a jako spolupracovník Adolfa Loose významně podílel. Jeho poznámky o Müllerově vile zásadně přispěly k její úspěšné a oceňované obnově dokončené v roce 2000.

Deníky a poznámky stavitele Bořivoje Kriegerbecka reflektují dobu svého vzniku a jsou ryze subjektivními záznamy autora. Některé jeho názory, popisy situací či charakteristiky osobností, s nimiž se během spolupráce s Adolfem Loosem setkal a o nichž se ve svých záznamech zmiňuje, dnes mohou budit kontroverze. Editoři však v jeho textech nic neměnili a uveřejňují je v plném rozsahu a znění..
Muzeum města Brna

Obsah knihy: ON, ADOLF LOOS, ve vzpomínkách Bořivoje Kriegerbecka

ON, ADOLF LOOS, ve vzpomínkách Bořivoje Kriegerbecka - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz