Obydlí v Karpatech a přilehlých oblastech balkánských

Autor
InformaceČesky, 2010
PopisLidová architektura Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Černá Hora aj. Jedná se o syntézu mezinárodního výzkumu, která je svým…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
1 999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN978-80-87427-07-1
EAN9788087427071
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.20 Kg
Rozměr330x240
Vazbavázaná
Počet stran939

Bližší informace o knize "Obydlí v Karpatech a přilehlých oblastech balkánských"

Lidová architektura Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Černá Hora aj. Jedná se o syntézu mezinárodního výzkumu, která je svým rozsahem a geografickým záběrem v evropském kontextu zcela jedinečná. Je rozdělena na devět kapitol (včetně závěru). Obydlí v Karpatech a přilehlých oblastech balkánských, autor LANGER Jiří BOČKOVÁ Helena.


Anotace knihy " Obydlí v Karpatech a přilehlých oblastech balkánských, autor LANGER Jiří BOČKOVÁ Helena"

Nejprve autoři podávají charakteristiku přírodních podmínek zkoumaného území, zabývají se historií osídlení a zevrubně analyzují dosavadní literaturu o karpatském a balkánském osídlení. Postupně pak popisují formování a charakter sídel, typy zástavby, vnitřní členění domů, jejich konstrukční a materiálová specifika, vývoj topenišť, výzdobu, resp. estetický vzhled domu a konečně i sociální situaci v sídlech (kapitola Dům a rodina). Poslední kapitola se zabývá muzei v přírodě (skanzeny) a péčí o lidovou architekturu v jednotlivých zemích zkoumaného regionu. Publikace je doplněna několika vysvětlujícími exkurzy, v nichž autoři přibližují mj. valašskou kolonizaci, vliv osmanské expanze na Balkán a do karpatské oblasti na urbanizaci, zástavbu a lidovou architekturu vůbec, problematiku migrací a multietnicity či vývoj balkánské velkorodiny a její působení na sídelní struktury. Mimořádně cennou součástí syntézy jsou také stovky fotografií s detailními popisky..
neuveden


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz