Materiál a materialita v architektuře v rámci brněnské školy dějin umění

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisJakou roli mají materiály a materialita v architektuře napříč stale­tími? A jaké je jejich místo v rámci teoretického uvažo­vání historiků dějin umění…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 445 Kč - SLEVA
Cena s DPH
399
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN978-80-7485-248-0
EAN9788074852480
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.84 Kg
Rozměr160x200
Vazbaměkká s klopami
Počet stran264

Bližší informace o knize "Materiál a materialita v architektuře v rámci brněnské školy dějin umění"

Jakou roli mají materiály a materialita v architektuře napříč stale­tími? A jaké je jejich místo v rámci teoretického uvažo­vání historiků dějin umění a architektů? Materiál a materialita v architektuře v rámci brněnské školy dějin umění, autor Jana Gazdagová, Lenka Vrlíková.


Anotace knihy " Materiál a materialita v architektuře v rámci brněnské školy dějin umění, autor Jana Gazdagová, Lenka Vrlíková"

Na tyto a další otázky se pokoušejí najít odpovědi autoři monografie vycházející ze stejnojmenné on-line konference a navazu­jícího workshopu, jež se konaly v červnu 2021. Publikace nabízí různé přístupy ve výzkumu této problematiky a dokládá jejich praktické uplatnění několika současnými českými architekty. Zároveň prohlu­buje poznání tématu prostřednictvím teoretického rozvažo­vání nad klíčovými pojmy, jako jsou tektoničnost a stereotomnost, materiálová pravdivost a materiálová proměna v uměleckohistorické tradici „brněnské školy dějin umění“, počínaje Václavem Richterem či Zdeňkem Kudělkou až po současné teoretické texty profesora Jiřího Kroupy..
B&P Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz