Materiál a materialita v architektuře v rámci brněnské školy dějin umění

Autor: Česky2022B&P Publishing

Jakou roli mají materiály a materialita v architektuře napříč stale­tími? A jaké je jejich místo v rámci teoretického uvažo­vání historiků dějin umění a architektů?

399 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 445 Kč - SLEVA

Název: Materiál a materialita v architektuře v rámci brněnské školy dějin umění  ISBN: 978-80-7485-248-0  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074852480  Hmotnost: 0.84 kg  Vazba: měkká s klopami  Počet stran: 264  Rozměr: 160x200  Nakladatel: B&P Publishing
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Materiál a materialita v architektuře v rámci brněnské školy dějin umění, Jana Gazdagová, Lenka Vrlíková

Na tyto a další otázky se pokoušejí najít odpovědi autoři monografie vycházející ze stejnojmenné on-line konference a navazu­jícího workshopu, jež se konaly v červnu 2021. Publikace nabízí různé přístupy ve výzkumu této problematiky a dokládá jejich praktické uplatnění několika současnými českými architekty. Zároveň prohlu­buje poznání tématu prostřednictvím teoretického rozvažo­vání nad klíčovými pojmy, jako jsou tektoničnost a stereotomnost, materiálová pravdivost a materiálová proměna v uměleckohistorické tradici „brněnské školy dějin umění“, počínaje Václavem Richterem či Zdeňkem Kudělkou až po současné teoretické texty profesora Jiřího Kroupy.

Materiál a materialita v architektuře v rámci brněnské školy dějin umění