Libeňský plynojem

Autor
InformaceČesky, 2004
PopisAutoři vybrali značné množství prací umělců z několika generací, jejichž inspirativním zdrojem se stal ojedinělý technický objekt, jenž časem nabyl na…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGallery
ISBN80-86010-81-3
EAN9788086010813
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.45 Kg
Rozměr310 mm průměr
Vazbakroužková vazba
Počet stran120

Bližší informace o knize "Libeňský plynojem"

Autoři vybrali značné množství prací umělců z několika generací, jejichž inspirativním zdrojem se stal ojedinělý technický objekt, jenž časem nabyl na mimořádném kulturním významu – kulový plynojem v Libni, postavený začátkem třicátých let v Praze. Libeňský plynojem, autor Lenka Bydžovská, Karel Srp.


Anotace knihy " Libeňský plynojem, autor Lenka Bydžovská, Karel Srp"

Od chvíle svého vztyčení byl uctíván jako přitažlivá moderní konstrukce, do níž se promítly dobové představy o možnostech průmyslového rozvoje. Osamělý kulovitý tvar, nacházející se po dlouhou dobu na periférii, v místech, kde končilo město, přitahoval fotografy (např. Pavel Altschul, Miroslav Hák, Josef Sudek, Jiří Jeníček, Tibor Honty, Josef Ehm, Emila Medková, Václav Chochola, Ladislav Michálek), malíře (např. Václav Tikal, František Gross, Cyril Bouda, Kamil Lhoták, Jan Konůpek) a příležitostně i spisovatele a básníky (např. Vladimír Nabokov, Josef Škvorecký). Libeňský plynojem se objevil nejen na knižních obálkách speciálních publikací o plynárenství, nýbrž i na pohlednicích a knižních obálkách beletristických prací. Grafická úprava Milan Jaroš..
Gallery

Obsah knihy: Libeňský plynojem

Libeňský plynojem - examplesLibeňský plynojem - examplesLibeňský plynojem - examplesLibeňský plynojem - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz