Leopold Bauer. Heretik moderní architektury

Sleva 15%
Autor
InformaceČesky, 2015
PopisLeopold Bauer (1872–1938) patřil kolem roku 1900 k předním představitelům moderní architektury ve střední Evropě. Byl označován za tvůrce prvního mode…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena1 650 Kč - SLEVA 15%
Cena s DPH
1 400
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAcademia
ISBN978-80-200-2417-6
EAN9788020024176
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.42 Kg
Rozměr210 × 260 mm
Vazbavázaná
Počet stran588

Bližší informace o knize "Leopold Bauer. Heretik moderní architektury"

Leopold Bauer (1872–1938) patřil kolem roku 1900 k předním představitelům moderní architektury ve střední Evropě. Byl označován za tvůrce prvního moderního domu v habsburské monarchii a za autora první filozoficko-teoretické reflexe moderní architektury v tomto regionu. Leopold Bauer. Heretik moderní architektury, autor Vybíral Jindřich.


Anotace knihy " Leopold Bauer. Heretik moderní architektury, autor Vybíral Jindřich"

Leopold Bauer (1872–1938) patřil na přelomu století k předním představitelům moderní architektury ve střední Evropě. Byl označován za tvůrce prvního moderního domu v habsburské monarchii a za autora první filosoficko-teoretické reflexe moderní architektury v tomto regionu. Později však popřel svá východiska a přešel na pozice nového historismu. Monografické zpracování jeho architektonického a designerského díla je založeno na studiu Bauerovy obsáhlé písemné pozůstalosti ve vídeňské Albertině a na systematickém terénním výzkumu jeho architektonických realizací.„Leopold Bauer je postava toho druhu, jaký historie moderní architektury donedávna příliš nemilovala. Na počátku své dráhy patřil k protagonistům moderní architektury ve střední Evropě, později však popřel svá východiska a přešel na pozice nového historismu. Svého učitele Otto Wagnera podrobil ostré kritice a údajně s podporou konzervativních politických kruhů se stal jeho nástupcem ve škole architektury na vídeňské Akademii. Ve zlém se rozešel se svými někdejšími přáteli Josefem Hoffmannem a Adolfem Loosem. Pro toto vše byl z tábora moderních architektů zahrnován opovržením. Nepříznivý postoj k jeho dílu zaujal i pozdější dějepis umění, který jej představoval jako málo nadaného outsidera nebo jeho tvorbu úplně ignoroval.“.
Academia

Obsah knihy: Leopold Bauer. Heretik moderní architektury

Leopold Bauer. Heretik moderní architektury - examples

Listování v knize: Leopold Bauer. Heretik moderní architektury

Ukázková kapitola [pdf; 16,5 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz