Jan Kaplický. Výkresy

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisTato kniha je souborem a zároveň oslavou mnoha skic, izometrických řezů a fotomontáží. Tyto výkresy se datují od raných let po nezávislé praxe, přes p…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
900
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKaplicky centre
ISBN978-80-260-7524-0
EAN9788026075240
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.80 Kg
Rozměr300x300 mm
Vazbapaperback
Počet stran215

Bližší informace o knize "Jan Kaplický. Výkresy"

Tato kniha je souborem a zároveň oslavou mnoha skic, izometrických řezů a fotomontáží. Tyto výkresy se datují od raných let po nezávislé praxe, přes práce Future Systems ze sedmdesátých let až po poslední výkresy tuší z poloviny let devadesátých. Prezentované projekty sahají od designových studií pro Mezinárodní vesmírnou stanici, na kterých se podílel ve spolupráci s NASA, až po Media Centre na kriketovém stadionu Lord’s, vítěze Stirlingovy ceny za architekturu v roce 1999. Jan Kaplický. Výkresy, autor Margolius Ivan, Rogers Richard.


Anotace knihy " Jan Kaplický. Výkresy, autor Margolius Ivan, Rogers Richard"

Jan Kaplický (1937– 2009) byl vizionářským architektem s velkou vášní pro kreslení. Kreslení bylo jeho způsobem objevování, popisování a konstruování a právě prostřednictvím výkresu prezentoval okouzlující architektonickou obraznost nejvyššího řádu.

Tato kniha je souborem a zároveň oslavou mnoha skic, izometrických řezů a fotomontáží. Tyto výkresy se datují od raných let po nezávislé praxe, přes práce Future Systems ze sedmdesátých let až po poslední výkresy tuší z poloviny let devadesátých. Prezentované projekty sahají od designových studií pro Mezinárodní vesmírnou stanici, na kterých se podílel ve spolupráci s NASA, až po Media Centre na kriketovém stadionu Lord’s, vítěze Stirlingovy ceny za architekturu v roce 1999.

Jan Kaplický byl jedním z posledních velkých architektů, umělců a básníků v jedné osobě, spravujících dědictví, jehož kořeny sahají do období rané renesance a jež s objevem počítačového designu mezitím téměř vymizelo. Má-li pro budoucí generaci architektů tato kniha jedno ústřední poselství, je jím to, že výkres jakožto umění a obor nesmí být zapomenut.
- See more at: http://kaplickycentre.org/cz/1-sloupec/nova-kniha#sthash.L9LgQcOV.dpuf.
Kaplicky centre

Obsah knihy: Jan Kaplický. Výkresy

Jan Kaplický. Výkresy - examplesJan Kaplický. Výkresy - examplesJan Kaplický. Výkresy - examplesJan Kaplický. Výkresy - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz