Hotely. Architektura 20. století

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisHotely a jejich předchůdci od pradávna provázejí lidstvo na cestách, ať už je jejich účel jakýkoliv. Z architektonického hlediska jde mnohdy o nejvýzn…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
690
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní památkový ústav
ISBN978-80-87967-31-7
EAN9788087967317
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.80 Kg
Rozměr320 x 446
Vazbavázanká
Počet stran176

Bližší informace o knize "Hotely. Architektura 20. století"

Hotely a jejich předchůdci od pradávna provázejí lidstvo na cestách, ať už je jejich účel jakýkoliv. Z architektonického hlediska jde mnohdy o nejvýznamnější stavby, které se co do velkorysosti řadí hned za sakrální objekty. Jejich tvůrci mohli realizovat odvážné myšlenky, a to i v dobách nesvobody, kdy jiná zadání podléhala přísné normalizaci a ekonomickým hlediskům. Hotely. Architektura 20. století, autor Petr Svoboda (ed.) | Martin Šolc | Renata Vrabelová.


Anotace knihy " Hotely. Architektura 20. století, autor Petr Svoboda (ed.) | Martin Šolc | Renata Vrabelová"

Svým způsobem tak jde o výkladní skříň architektury. V průběhu 20. století prošla hotelová architektura řadou změn, které sledovaly vývoj stavebních stylů i vývoj vnitřního hotelového uspořádání. Tomu všemu se věnuje nově vydávaná publikace, která je zároveň katalogem výstavy, která probíhá v brněnské vile Stiassni.

Publikaci uvádí pětice studií, které se snaží postihnout nejdůležitější aspekty potřebné pro nahlížení na hotelové stavby z hlediska dějin architektury a památkové péče. Jádro knihy pak tvoří katalog s více než stovkou staveb pro dočasné ubytování. Popisy jsou doplněny množstvím současných i historických fotografií..
Národní památkový ústav


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz