Fojtství na Novojičínsku (okres Nový Jičín, rychta

Autor
InformaceČesky, 2011
PopisKniha věnující se kdysi nemálo významným stavením – fojtstvím – ležícím v okrese Nový Jičín.
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
899
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN978-80-87427-12-5
EAN9788087427125
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.20 Kg
Rozměr330x240
Vazbavázaná
Počet stran774

Bližší informace o knize "Fojtství na Novojičínsku (okres Nový Jičín, rychta"

Kniha věnující se kdysi nemálo významným stavením – fojtstvím – ležícím v okrese Nový Jičín. Fojtství na Novojičínsku (okres Nový Jičín, rychta, autor Jiří Tichánek.


Anotace knihy " Fojtství na Novojičínsku (okres Nový Jičín, rychta, autor Jiří Tichánek"

Doba je však neúprosná a v blízké budoucnosti mnohé tyto objekty nenávratně zmizí. A snad i proto vznikla tato kniha. Kopřivnický historik Jiří Tichánek se může pochlubit svou další, v pořadí patnáctou knihou s názvem Fojtství na Novojičínsku. Tato bohatě ilustrovaná kniha se věnuje objektům fojtství v novojičínském okrese. Před dvěma lety vyšla v nakladatelství Šmíra-print kniha, která se zaměřila na tato specifická stavení na Frýdecko-Místecku, a kniha o Novojičínsku na ni navazuje. „V mnohých našich obcích můžeme ještě i dnes spatřit objekty takzvaných fojtství, které dnes připomínají především hospody s různými názvy. V historii sehrávala fojtství svou významnou a nezastupitelnou roli, která trvala zhruba od 13. století až do období zániku feudálního řádu v revolučním roce 1848. Já se ve svých knihách snažím čtenářům osvětlit, co se skrývá pod pojmem fojtství, kdo byl fojt, či co byla rychta a kdo byl rychtář,“ přiblížil jednu z pohnutek vzniku knihy její autor..
neuveden

Obsah knihy: Fojtství na Novojičínsku (okres Nový Jičín, rychta

Fojtství na Novojičínsku (okres Nový Jičín, rychta - examplesFojtství na Novojičínsku (okres Nový Jičín, rychta - examplesFojtství na Novojičínsku (okres Nový Jičín, rychta - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz