Drobné perly české architektury

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisVýtvarně výrazná kniha postavená na barevných fotografiích Pavla Friče, krátkých výstižných textech historika umění Jiřího T. Kotalíka a rýmovaných po…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
597
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTitanic
ISBN978-80-86652-53-5
EAN9788086652535
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.20 Kg
Rozměr207 × 229 mm
Vazbavázaná
Počet stran312

Bližší informace o knize "Drobné perly české architektury"

Výtvarně výrazná kniha postavená na barevných fotografiích Pavla Friče, krátkých výstižných textech historika umění Jiřího T. Kotalíka a rýmovaných postřezích architekta Davida Vávry představuje veletucet, tj. 144 staveb na území celé České republiky, které jsou sice svým typem nebo rozsahem „drobné“, ale přesto představují skutečné umělecké perly či zajímavé až téměř bizarní perličky. Drobné perly české architektury, autor David Vávra – Jiří T. Kotalík – Pavel Frič.


Anotace knihy " Drobné perly české architektury, autor David Vávra – Jiří T. Kotalík – Pavel Frič"

Výběr "perel" zahrnuje všechny kraje a oblasti naší vlasti včetně Prahy, časové období od prehistorie po dnešek a pestrou škálu typů drobných církevních, šlechtických, lidových i městských staveb včetně infrastruktury, od kaplí a oltářů k industriálním památkám přes kašny a garáže, zastávku autobusu nebo kolotoč, repliku funkcionalistické kavárny, mosty, arkýře, brány, tunel, bunkr, včelín, chaty i vily, zahradní pavilony i hřbitovní stavby typu márnice, karner či krematorium, Boží hroby a Boží muka, městské osvětlení, vodárny, větrný mlýn i vinné sklepy, kryptu, menhir, pomníky, morový sloup či útulek pro snowbordáře a mnohé další.

Účelem publikace je popularizovat architekturu a podpořit její fanoušky v hledání, jak se na architekturu dívat a rozumět jejímu historickému poselství i současným snahám o jinakost. Poslouží také jako zábavný průvodce po České republice s množstvím tipů na výlety a cestami za poznáním i jako svěží učební pomůcka k poznání historie architektury a jejích kategorií i odborné terminologie..
Titanic

Obsah knihy: Drobné perly české architektury

Drobné perly české architektury - examplesDrobné perly české architektury - examplesDrobné perly české architektury - examplesDrobné perly české architektury - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz