Die Villa Bertramka

Autor
InformaceNěmecky, 2021
PopisPublikace pojednává o smíchovské usedlosti Bertramka, ceněné jako významná pražská mozartovská památka, a jejím dlouhém stavebním vývoji. Nejstarší hi…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
850
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN978-80-88283-51-5
EAN9788088283515
JazykNěmecky
Rok vydání
Hmotnost0.55 Kg
Rozměr160 x 235
Vazbabrožovaná
Počet stran340

Bližší informace o knize "Die Villa Bertramka"

Publikace pojednává o smíchovské usedlosti Bertramka, ceněné jako významná pražská mozartovská památka, a jejím dlouhém stavebním vývoji. Nejstarší historická stopa zmiňuje boudu na vinici, v staletém procesu proměněnou až v letní rezidenci, kterou v roce 1783 koupila pěvkyně Josefa Dušková. Die Villa Bertramka, autor Milada Jonášová - Manfred Hermann Schmid (eds.).


Anotace knihy " Die Villa Bertramka, autor Milada Jonášová - Manfred Hermann Schmid (eds.)"

V 19. století došlo ke zřízení dvou údajných „Mozartových pokojů“, ovšem na základě zcela mylných ahistorických představ. K velké přestavbě došlo po požáru původní šindelové střechy v roce 1872. Další rozsáhlé stavební úpravy byly podniknuty za 2. světové války, když se Úřad říšského protektora rozhodl využít na rok 1941 připadající 150. výročí smrti „velkého německého genia Mozarta“ k důkazům o tom, „jak silně byl prostor Čech a Moravy ovládán německým duchem“. Doklady o problematickém zahájení expozice na „Bertramhofu“ v předvečer jubilea pražské světové premiéry Dona Giovanniho 27. října 1941 přinesla nově objevená dobová filmová reportáž „o sanaci Bertramky“. K tehdejším stavebním zásahům dlouho neexistovala takřka žádná dokumentace. Až v červnu 2018 se podařil přednímu německému muzikologovi prof. dr. Manfredu Hermannu Schmidovi (univerzita v Tübingen) velice cenný nález, a to díky studiu korespondence jeho otce-muzikologa s mnichovským profesorem architektury a spoluhráčem v amatérském kvartetu Georgem Buchnerem..
Artefactum

Obsah knihy: Die Villa Bertramka

Die Villa Bertramka - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz