Bruno Bauer a industriální architektura v českých zemích

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisPráce sleduje dílo Bruna Bauera (1880–1938), jenž se ve středoevropském kontextu jeví jako nejúspěšnější a zároveň poslední z „průmyslových architektů…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
360
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelVýzkumné centrum průmyslového dědictví FA ČVUT
ISBN978-80-01-05992-0
EAN9788001059920
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.35 Kg
Rozměr192x240 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran156

Bližší informace o knize "Bruno Bauer a industriální architektura v českých zemích"

Práce sleduje dílo Bruna Bauera (1880–1938), jenž se ve středoevropském kontextu jeví jako nejúspěšnější a zároveň poslední z „průmyslových architektů“, kteří dokázali ve své práci obsáhnout všechny provozní, konstrukční i architektonické aspekty navrhování továren. Bruno Bauer a industriální architektura v českých zemích, autor Beran Lukáš.


Anotace knihy " Bruno Bauer a industriální architektura v českých zemích, autor Beran Lukáš"

Její komparativní část podává přehled projekční činnosti Bauerových předchůdců a konkurentů v českých zemích: specializovaných technických kanceláří, stavebních firem i architektů. Začleňuje Bauerovy teoretické práce do dobové diskuze o vztahu architektury, inženýrství a průmyslu, která na dlouho dobu determinovala historiografii moderní architektury.
Publikace byla připravena a vydána v rámci projektu Industriální architektura. Památka průmyslového dědictví jako technicko-architektonické dílo a jako identita místa (DG16P02H001) v programu aplikovaného výzkumu a vývoje Ministerstva kultury České republiky NAKI II..
Výzkumné centrum průmyslového dědictví FA ČVUT

Obsah knihy: Bruno Bauer a industriální architektura v českých zemích

Bruno Bauer a industriální architektura v českých zemích - examplesBruno Bauer a industriální architektura v českých zemích - examplesBruno Bauer a industriální architektura v českých zemích - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz