Architektky, Jiná perspektiva

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisV pořadí už šestá publikace Kruhu přináší zajímavé rozhovory a texty o současné kvalitní architektuře bohatě doprovázené obrázky.
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 370 Kč - SLEVA
Cena s DPH
329
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKruh
ISBN9788090321878
EAN9788090321878
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr280x280 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran180

Bližší informace o knize "Architektky, Jiná perspektiva"

V pořadí už šestá publikace Kruhu přináší zajímavé rozhovory a texty o současné kvalitní architektuře bohatě doprovázené obrázky. Architektky, Jiná perspektiva, autor kolektiv autorů.


Anotace knihy " Architektky, Jiná perspektiva, autor kolektiv autorů"

Mapuje období let 2015–2018 a představuje na 35 architektonických studií z celého světa. Sborník je tematicky rozdělený na dvě části Architektky a Jiná perspektiva– první se věnuje výrazným ženám v architektuře, jako jsou Liesbeth van der Pol z Nizozemska, Kate Otten z Jihoafrické republiky, Anapuma Kundoo z Indie, Annette Gigon ze švýcarského dua Gigon Guyer nebo městská architektka Kodaně Tina Saaby a další. Druhá, obsáhlejší část představuje významné, převážně evropské architekty, kteří spoluvytvářejí obraz současné architektury. V publikaci jsou mimo jiné zastoupeny ateliéry Sergison Bates Architects z Velké Británie, Brandlhuber+ Emde, Burlon nebo Hans Kollhoff z Německa, švýcarští Christ & Gantenbein či Éric Lapierre z Francie. Texty a rozhovory se věnují problematice současného bydlení, stavbě budapešťského metra i muzeí ve Švýcarsku, stejně tak i práci architektů ve válečných územích či architektuře na pomezí umění. Tyto přesahy například zastupuje Alexander Brodsky z Ruska či Aristide Antonas z Řecka. Sborník dává čtenářům možnost se hlouběji seznámit se současnou architektonickou scénou prostřednictvím rozhovorů, teoretických textů i přepisů přednášek těch, kteří ji tvoří..
Kruh

Obsah knihy: Architektky, Jiná perspektiva

Architektky, Jiná perspektiva - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz