20 + 1 Nejzajímavější koncertní stavby světa jako inspirace pro Prahu

Autor: Česky2021Kant

Kniha 20 + 1 Nejzajímavější koncertní stavby světa jako inspirace pro Prahu, jejímiž autory jsou Zdeněk Lukeš a Josef Pleskot, představuje dvě desítky moderních koncertních a operních budov, včetně dvou ikon, které řadu z nich ovlivnily: Opery v Sydney a Berlínské filharmonie, a také tří dosud nerealizovaných, ale ceněných projektů.

Již není v prodeji
Název: 20 + 1 Nejzajímavější koncertní stavby světa jako inspirace pro Prahu  ISBN: 9788074373404  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074373404  Hmotnost: 2.09 kg  Vazba: flexi  Počet stran: 184  Rozměr: 240 × 280 mm  Nakladatel: Kant
informace ke knize

Detail knihy ~ 20 + 1 Nejzajímavější koncertní stavby světa jako inspirace pro Prahu, Lukeš Zdeněk, Pleskot Josef

Působivé fotografie, zahrnující též interiéry a detaily, doplňuje podrobný popis staveb, jejich stylové zařazení, konstrukční a akustické řešení, výše nákladů i způsob využití. Nechybí ani portréty jednotlivých architektů, kteří je vytvořili. V navazující části publikace je pak podrobně představena lokalita, kde má vzniknout v nejbližších letech budova Vltavské filharmonie v Praze, neboť naší metropoli bohužel podobná budova stále chybí.
Knihu uzavírá deset rozhovorů se špičkovými dirigenty, sólisty a hudebními manažery, kteří popisují své osobní zkušenosti s uvedenými koncertními a operními sály a vyjadřují svůj názor na realizaci podobné stavby v Praze.

20 + 1 Nejzajímavější koncertní stavby světa jako inspirace pro Prahu