317 sonetů Franceska Petrarky je významnou součástí Zpěvníku (Il Canzoniere) italského básníka, ovlivněného tradicí provensálských trubadúrů, od nichž převzal kult lásky k vysněné bytosti a záslužné služby dámě.
Upozornění: Antikvariátní kniha. Stav viz obrázek
Dárek k tomuto zboží ZDARMA(výběr v košíku)
Název: Sonety ze Zpěvníku• ISBN: 978-80-257-3799-6• Jazyk: Česky• Rok: 2022• EAN: 9788025737996 • Hmotnost: 0.90 kg • Vazba: pevná • Počet stran: 384• Rozměr: 220x305 mm • Nakladatel: iUmeni.cz
Detail knihy ~ Sonety ze Zpěvníku, Francesco Petrarca
Franceskova paní Laura žijící v Avignonu je vdaná a má děti, básník ji však adoruje a v množství variant zpracovává oboustranný vztah, který vyústí roku 1348 po vypuknutí moru v milenčinu smrt. Takto končí první část Zpěvníku: 227 sonetů a menší počet kancon, sestin, ballat a madrigalů). Druhá část Zpěvníku, nazvaná Po smrti paní Laury, obnáší kromě kancon, madrigalů aj. 90 sonetů. Zde již básník oplakává idol pozemské ženské krásy, ale zároveň šťastnou nebešťanku, s níž se vídá ve snách.