Zašitá krása na Chodovská tvrzi

Užitné umění 7.1.2015 - 31.1.2015 • Ledvinova 9/86, Praha, Česká republika

Od 7. do 31. ledna 2015 se v Malé galerii Chodovské tvrze představí 11 tvůrkyň se svými textilními obrazy inspirované patchworkovou technikou.

Tyto vystavené šité obrazy, nazývané art-quilty, obsahují nejen klasický patchwork, který si získává stále větší oblibu mezi širokou veřejností, ale i autorskou tvorbu, inspirovanou textilními technikami v širším slova smyslu, jako jsou textilní koláže, sítotisk, používání látek barvených rzí i vyvazovanou batiku či barvení sněhem. Tyto techniky jsou doplněny prošíváním a to buď ručním, nebo strojovým.

Jsou to techniky, které jsou používány uměleckém patchworku a používáním nových postupů a netradičních technik posunují práci látkou do další dimenze a ukazují, co všechno je možné v textilní tvorbě použít při vyjádření myšlenky díla.

Autorky vystavených obrazů vystavují pravidelně na mezinárodní výstavě Prague patchwork meeting, která se koná každoročně v dubnu v hotelu STEP v Praze 8 a na dalších mezinárodních výstavách v zahraničí, např. Carrefour Européen du Patchwork ve Francii a Festival of Quilts v Birminghamu v Anglii. V Čechách se autorky pravidelně účastní výstav v Muzeu Boženy Němcové a textilním muzeu v České Skalici, svoje práce prezentují na FOR DECOR Praha-Výstaviště Letňany, v Multifunkčním centru v Hlinsku a v dalších městech.

Svojí tvorbou, které se věnují již více než 10 let, chtějí představit svoje práce, ve kterých využívají nejrozmanitější textilní techniky a upozornit veřejnost na možnosti netradičního zpracování tradičních materiálů.

Zašitá krása na Chodovská tvrzi


Další události

Výtvarné umění

KEES VISSER

3.5.2024 - 14.6.2024
Mikulov · Galerie Závodný

Výstava Keese Vissera v Galerii Závodný v Mikulově je vystavěna na jednoduchém konceptu: umožnit návštěvníkům zážitek z čistého a minimalistického pro …

Detail
Výtvarné umění

Výstava na zámku Belcredi

15.6.2024
Brno · Ateliér Studánka

Jednodenní happening – Velkolepá výstava představí díla všech, kteří Ateliér Studánka navštěvují. Zahájení na nádvoří zámku v 15 hodin.

Detail
Výtvarné umění

CRASHTEST 13: REALITY CHECK

10.5.2024 - 15.6.2024
Praha · Galerie Jilská 14

Výstava vzniká pod záštitou kurátorského semináře CRASHTEST na ÚDKU KTF Univerzity Karlovy ve spolupráci s galerií Jilská 14.

Detail
Výtvarné umění

Jiří Slíva – Franz Kafka v grafice

6.5.2024 - 15.6.2024
Chrudim · Galerie ART - Chrudim

Kafku mě baví číst stále znovu. Říkám ‘baví’, a přitom si uvědomuji výrok Milana Kundery, že Kafka pro nás netrpěl, Kafka se pro nás bavil…

Detail
Výtvarné umění

Prostor pro světlo - Eva Brodská

2.5.2024 - 15.6.2024
Praha · Entrance Gallery

První výstava nové sezóny v galerii Entrance představí výběr děl z dlouholeté a koncentrované tvorby paní Evy Brodské.

Detail