Výstava současných českých ilustrátorů na festivalu MICE ve Valencii

11.02.2018 - 11.03.2018Výtvarné umění

Dvanáct osobností z oboru české ilustrace pro děti se představí na Mezinárodním festivalu vzdělávacích filmů (MICE) ve Valencii výstavou 12 světů.

Oficiální zahájení je 11. února v 18:30h v Auditoriu de Castellón a zde bude možné výstavu navštívit až do 11. března. Česká ilustrace má dlouhou tradici a v současnosti se pyšní zlatou generací ilustrátorů, kteří byli ovlivněni nejen tvorbou mistra Jiřího Trnky, ale také nejnovějšími světovými trendy. Současní ilustrátoři, mezi nimiž figurují jména jako Galina Miklínová, David Böhm, Petr Nikl nebo Lucie Dvořáková, propojují klasickou ilustraci s kinematografií, hudbou, divadlem či fotografií.
Výstava 12 světů je jednou z akcí, kterými si České Centrum připomene v letošním roce sté výročí od založení Československa. Po oficiálním zahájení výstavy zahraje Symfonický orchestr města Castellón to nejlepší z české klasické hudby. Výstava 12 Světů má za úkol přiblížit čtenářům jakéhokoli věku svět české ilustrace a čtenáři tak budou moct objevit svět českého výtvarného umění a literatury.Výstava současných českých ilustrátorů na fes… - www.iUmeni.cz (11.02.2018)

Zpět na výpis
Art Antiques

Knižní novinka

Prostořekost

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder