Vojna in the kittchen / Vladivojna La Chia a Jakub Köning

06.04.2017 - 30.04.2017Výtvarné umění

Výstava výtvarných prací těchto dvou talentovaných osobností současné umělecké alternativní scény se ponese v duchu kontrastů, konfrontací, ale zároveň také hledání paralel.

Velkoplošné barevné olejomalby a akvarely Vladivojny vytvoří protipól k menším graficky pojatým kresbám komiksového rukopisu Kittchena. Jak ale i samotný název projektu Vojna in the Kittchen napovídá, nacházení protikladů nebude výlučným záměrem. Naopak snaha o postihnutí toho, co mají tyto dva světy společné, stejně jako navázaní dialogu mezi nimi budou určujícími principy.

Kromě velkoformátových barevných maleb Vladivojny a malých kreseb Kittchena budou součástí výstavy i méně známé a tradiční formy vyjádření těchto umělců. Tvorba Kittchena bude prezentována mimo jiné také prostřednictvím zvětšených reprodukcí, zachycených na nevšedním médiu lepících fólií na zdech i oknech. Vladivojna pak z aktuální tvorby představí své osobité pojetí komiksu, které tak umožní další rovinu konfrontace ztvárnění tohoto žánru dvěma různými tvůrci. Návštěvníkům výstavy bude představen také nový flipbook Kittchena, který vyšel v březnu letošního roku u vydavatelství Plus, stejně jako Vladivojnina ilustrovaná kniha fantaskních bajek s názvem Vladibajky, která vyšla jako součást alba Bohémy v roce 2011.Vojna in the kittchen / Vladivojna La Chia a … - www.iUmeni.cz (06.04.2017)

Zpět na výpis
Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní novinka

Art+Antiques 2019/4

Jinamodernita.cz