Vít Mádr – Tichý svět

Fotografie 7.3.2019 - 16.4.2019 • Veveří 111, Brno, Česká republika

Výstava fotografií v galerii Platinium

Vít Mádr: Narodil se v roce 1959 v Brně. Absolvoval základní i nástavbové studium na Institutu výtvarné fotografie (dnes Institut tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě) a studoval malířské techniky u prof. Petra Skácela na Lidové konzervatoři v Brně. Absolvoval Elektrotechnickou fakultu vysokého učení technického v Brně. Původně se zabýval především malbou. Vznikaly převážně olejomalby s městskou tematikou. Často se v jeho obrazech objevovaly prvky personifikace. Již delší dobu pracuje autor na Artech – kolážích ručně (nyní počítačově) kolorovaných fotografií, kde každá dílčí fotografie vytváří samostatnou plochu a výsledná kompozice pak celek vyjadřující opakování opakovatelného. Postupně autor přepnul na Arty 2.0, kde jim dává jinou formu – jednotlivé dílčí fotografie překrývá expresívní olejomalbou. Tyto práce nazývá Stopy. Na soubor Arty a Stopy navazuje nejnovější projekt Cesta je cíl, více nazýván jako ZajatApp – zajatý aplikacemi. Zde autor využívá výstupů z aplikací mobilních telefonů či počítačů. Ty dále komponuje do koláží. Jde o odraz současného světa a životního stylu. Ve fotografii své první vážnější práce začal nazývat Transformace. Dokumentární fotografii zde již při jejím vzniku přetvářel (především dlouhými expozičními časy a záměrným pohybem fotoaparátu) a tím se snažil dát fotografii jiný obsah.

Vít Mádr – Tichý svět


Další události

Výtvarné umění

Roman Brichcín – Večer v ateliéru

27.3.2024 - 18.4.2024
Praha · Galerie Art Praha

rádi bychom Vás za Galerii ART Praha informovali o chystané výstavě malíře Romana Brichcína s názvem Večer v ateliéru. Kurátorkou výstavy je Silvia L. …

Detail
Výtvarné umění

 Milan Knížák: Broken Mind

7.3.2024 - 18.4.2024
Opava · Galerie Cella

Výstava v Galerii Cella se zaměří na Knížákovu tvorbu spojenou se zvukem

Detail
Fotografie

Laboratoř Jaroslava Kučery

20.2.2024 - 18.4.2024
Zlín · Galerie G18 ve Zlíně

Výstava Laboratoř Jaroslava Kučery ukáže práci kameramana jako tvůrčí a uměleckou.

Detail
Užitné umění

Jubilejní 50.Veletrh starožitností Antiq …

18.4.2024 - 21.4.2024
Praha · Asociace starožitníků

Tématem jarního jubilejního již 50. veletrhu bude Skrytá hodnota starožitností - UDRŽITELNOST a slavnostní atmosféru doplní bohatý doprovodný program.

Detail
Výtvarné umění

Břetislav Malý - Soft Steel

20.3.2024 - 21.4.2024
Praha · Galerie U Betlémské kaple

Výstava Břetislava Malého v Galerie u Betlémské kaple

Detail