STŘÍBRNÝ SEN / foukané sklo a skleněné obrazy / Josef Divín

10.03.2017 - 23.04.2017Výtvarné umění

JOSEF DIVÍN je sklářský výtvarník a pedagog, vedoucí oboru Design skla na SUPŠ sklářské ve Valašském Meziříčí, kurátor výstav, koordinátor UNESCO a držitel desítky ocenění doma i v zahraničí.

Uspořádal více než 150 výstav. Věnuje se foukaným objektům s natavenými foliemi a skleněným obrazům, v nichž zaznamenává prchavý okamžik při svých cestách krajinou a architekturou.

Josef Divín pomocí různých technologií zpracování skla (foukání a ručního tvarování na huti, natavováním kovových fólií, leháním, broušením, rytím atd.) zpracovává náměty převzaté často z krajiny a architektury. Ve skleněných objektech a obrazech zaznamenává nejen žhavou prchavost chvíle jejich vzniku, ale také osobní pocity z různých míst, které ho ovlivnily. Se zneklidňující emocionalitou dodává svými abstraktními uměleckými díly svědectví o vlastním osobitém vnímání skutečnosti.

Phdr. Milan Hlaveš, kurátor sbírky skla Uměleckoprůmyslové muzeum PrahaSTŘÍBRNÝ SEN / foukané sklo a skleněné obrazy… - www.iUmeni.cz (10.03.2017)

Zpět na výpis
Art Antiques

Knižní novinka

Prostořekost

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder