Štěpán Černohorský - Digitised painting

Výtvarné umění 8.2.2015 - 17.5.2015 • Barborská 51–53, Kutná Hora, Česká republika

Štěpán Černohorský (*1978) vystudoval Ateliér fotografie na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Zde také nyní pokračuje v doktorském studiu v rámci oboru Vizuální komunikace pod vedením pro

Zaměřuje se na užitou fotografii, specializuje se na ateliérové reprodukční techniky a profesně působí v oblasti digitalizace kulturního dědictví, zejména historických dokumentů a uměleckých děl.

Výstava Digitised Painting je součástí disertační práce, jejímž tématem je využití digitální fotografie v procesu institucionalizace umění, dokumentace a prezentace uměleckého artefaktu technickým obrazem.

Jaké jsou možnosti speciálních digitalizačních postupů, lze věrně zaznamenat a reprodukovat originální předlohu? Digitální reprodukce prezentované v unikátní konfrontaci s originály v kontextu aktuálnosti problematiky digitalizace přinášejí vedle příležitosti posoudit výstupy pokročilých technických řešení také impulsy k zamyšlení. Co se stane, když tvůrce reprodukce v rámci procesu reprodukování – transferu překročí roli schopného technologa, precizního uživatele média pracujícího podle předpokládaných schémat či konceptů, když si v rámci gramatiky média, s nímž zachází, stanoví nová možná pravidla?

Odpověď na tyto otázky hledá Sampling Experiment, v jehož rámci je pozornost věnována vlastním principům a struktuře média digitální fotografie, samotnému procesu digitalizace.

Další události

Sochy

Eva Bystrianská, Monika Váňová Horčicová …

10.10.2023 - 5.12.2023
Tišnov · Galerie Josefa Jambora

Výstava zkoumá možné pohledy na prázdnotu, pomíjivost a konečnost jevů, věcí a bytostí, a věnuje se začátkům obsaženým v koncích.

Detail
Výtvarné umění

Wona Wena. To be continued ...

28.10.2023 - 6.12.2023
Chrudim · Galerie ART - Chrudim

Výstava mladé autorky Wona Wena v galeii Art Chrudim

Detail
Výtvarné umění

Igor Kitzberger - Zlatý věk

28.10.2023 - 6.12.2023
Chrudim · Galerie ART - Chrudim

Výstava soch Igora Kitzbergera v galerii Art Chrudim

Detail
Výtvarné umění

Martin Eder – The Fountain of Youth

3.11.2023 - 8.12.2023
Praha · DSC Gallery

Martin Eder se řadí mezi nejvýraznější německé umělce své generace. Pro prostory pražské DSC Gallery připravil samostatnou výstavu s názvem The Founta …

Detail
Výtvarné umění

Autopsie / Luboš Plný

25.10.2023 - 8.12.2023
Brno · Galerie Pitevna

Výstava Luboše Plného v Galerii Pitevna v Brně. Křest knihy Rozhovory s Lubošem Plným

Detail