Stanislav Lolek – Rapsodie volné přírody

Vážení návštěvníci portálu iUmeni.cz,
vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s šířením nemoci Covid-19 a nařízeními vlády se všechny galerie i ostatní instituce uzavřely, mnohé akce se přesouvají a jejich program bude pravděpodobně pozměněn. Je tedy možné, že již uveřejněný program není a nebude aktuální, proto si jej prosím vždy raději ověřte u dané instituce. Všechny změny se postupně pokusíme podchytit a zaktualizovat dle skutečného stavu. Naopak budeme více upozorňovat na akce, které se konají on-line, diskuse, články či reportáže.

Děkujeme za pochopení

13.04.2016 - 26.06.2016Výtvarné umění

Velkou reprezentativní výstavu jedné z výrazných osobností české výtvarné kultury a čelného představitele spolku Sdružení výtvarných umělců moravských připravila hodonínská galerie.

Stanislav Lolek patřil do okruhu tzv. Mařákovy školy, tedy k významným představitelům české krajinomalby na počátku 20. století. Vedle Antonína Slavíčka byl také jedním z nejdůslednějších impresionistů. Narodil se na severní Moravě, závěr jeho života je však spojen s Uherským Hradištěm a často také pobýval v Hodoníně a jeho okolí, právě v souvislosti s jeho angažmá ve spolku SVUM.Stanislav Lolek – Rapsodie volné přírody - www.iUmeni.cz (13.04.2016)

Zpět na výpis
Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní novinka

Zeb One: Geometric