Spadneš do zítra

16.05.2014 - 01.06.2014Výtvarné umění

Představujeme Vám tvorbu mladých fotografů Štěpána Jílka a Josefa Kubíčka. Jejich tvorba je osobitá, každý dané médium využívá svým vlastním způsobem a vytváří ojedinělé práce. Oba tvůrce spojuje spol

Štěpán Jílek uvede soubor fotografii s názvem Mimo sezónu. V tomto cyklu sleduje místa, předměty a jejich stopy v krajině v období, které čekají na svoje „probuzení“.

„Soubor začal vznikat spontánně na vysočině, když jsem začal připravovat statek na zimu a všiml si tajemné krásy traktoru zakrytého plachtou a stopy plachty ve sněhu. Navštívil jsem třeba také nedalekou rekreační oblast, která je přes zimu opuštěná a nabízela mnoho podobných pohledů“, dodává ke svým snímkům Štěpná Jílek.Josef Kubíček představí výběr převážně portrétních snímků, které, ač jsou pečlivě aranžované, vznikají spontánně na konkrétní situaci a náladu.

„Fotografie vytvářím pomocí aparátů různých typů i formátů, klasických i digitálních. Finální soubor není tematicky jednotný, stejně tak jako není vyhraněná celá má dosavadní tvorba. Snímky nevytvářím do předem promyšlených cyklů, ale věnuji se každému samostatně“.Spadneš do zítra - www.iUmeni.cz (16.05.2014)

Zpět na výpis

Knižní novinka

Interiéry duše

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder