sochy & grafika

Výtvarné umění 16.10.2019 - 10.11.2019 • Revoluční 17, Praha, Česká republika

skupinová výstava děl

Peter Nižňanský se narodil 7. července 1956 v Dunajské Strede na Slovensku. Studoval na Střední škole uměleckoprůmyslové v Bratislavě, obor kamenosochařství, a posléze na Akademii výtvarných umění v Praze, v ateliéru profesora Jiřího Bradáčka. Věnuje se především tvorbě soch a plastik, monumentálních i komorních, příležitostně též reliéfů a medailí. Jeho plastiky jsou mistrně modelované a brilantně realizované převážně v cínu nebo bronzu. Charakteristického vyznění svých děl dosahuje osobitým uchopením sochařské hmoty. Jeho dílo se nachází ve sbírkách Ministerstva kultury a v mnoha soukromých sbírkách po celém světě. Své sochy prezentuje jak na samostatných výstavách v České republice, na Slovensku a v zahraničí (Chicago, Paříž, Dijon, Reims, Toulouse, Nice atd.), tak v rámci mnoha kolektivních výstav českých a slovenských autorů. Je členem Sdružení Q. Peter Nižňanský žije a tvoří v Praze.
CZ: Oldřich Kulhánek se narodil 26. února 1940 v Praze.
Studoval na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze v ateliéru profesora Karla Svolinského. Patří k předním českým grafikům a kreslířům posledního půlstoletí. Ve své tvorbě se věnoval leptu, litografii i kresbě. Ilustroval řadu významných literárních děl. Je autorem současných českých bankovek a také více než čtyřiceti poštovních známek. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha světových sbírkách výtvarného umění, mezi něž patří Albertina (Vídeň), Centre G. Pompidou (Paříž), Bibliothèque Royale de Belgique (Brusel), Library of Congress (Washington, D. C.) a Art Institute (Chicago). Za svou tvorbu získal mnoho domácích i mezinárodních ocenění. Zemřel 28. ledna 2013 v Praze.

sochy & grafika


Další události

Výtvarné umění

Preparing for Darkness, Vol. 8

23.4.2024 - 21.5.2024
Praha · Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových

 Osmý ročník cyklu se koná v Museu Kampa a představuje 13 umělců – převážně malířů a malířek, kteří jsou příkladem generace vyznačující se výjimečným …

Detail
Výtvarné umění

Jan MERTA - Petr VESELÝ

25.3.2024 - 21.5.2024
Praha · Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových

Jan Merta i Petr Veselý patří mezi výrazné malířské osobnosti z generace umělců, kteří na výtvarnou scénu vstoupili v osmdesátých letech. 

Detail
Výtvarné umění

Malba 80./90.let – výběr z galerie

7.5.2024 - 24.5.2024
Praha · Etcetera Art

David Mainer, Titlová, Žáček a další

Detail
Výtvarné umění

Předaukční výstava k jarní aukci

29.4.2024 - 25.5.2024
Praha · Galerie Kodl

Předaukční výstava k jarní aukci. Aukce výtvarného umění proběhne ve Velkém sále Žofína a online na Artslimit.com.

Detail
Výtvarné umění

K2: RADU BĂIEŞ & LAURENTIU ZBÎRCEA

23.4.2024 - 25.5.2024
Praha · Bold Gallery

S potěšením Vás zveme na výstavu dvou umělců tzv. "klužské školy" Radu Băieş & Laurentiu Zbîrcea

Detail