Pražské veduty 18. století

15.03.2017 - 04.06.2017Architektura

Prezentace grafických pohledů na Prahu z 18. století.

Výstavu Pražské veduty 18. století připravovali autoři z Muzea hlavního města Prahy a Archivu hlavního města Prahy několik let, jedná se o prezentaci grafických pohledů na Prahu z 18. století, uložených v českých institucích. Jedinečná kolekce originálů z kmenových sbírek Muzea hlavního města Prahy představí proměnu města a zasadí fenomén vedut do dobového kontextu.

Praha se v průběhu 18. století stala jevištěm mnoha významných historických událostí, korunovací, obléhání, vojenských obsazení, ale i přírodních katastrof, které určují charakter a obsah vedut 18. století. Ty jsou tak velmi pestré a různorodé. Výstava, která představí téměř 200 vedut, bude členěna tematicky jako prohlídka Prahy, ale také jako svědek událostí.

Samotné grafické listy jsou nejen historickým pramenem, ale také výtvarným dílem. Návštěvník tak může obdivovat i umělecký rozměr vystavovaných vedut.

Součástí projektu bude i doprovodná česko‒anglická publikace, která se stane základním kompendiem pragensistické grafiky 18. století pro instituce i soukromníky.Pražské veduty 18. století - www.iUmeni.cz (15.03.2017)

Zpět na výpis

Knižní novinka

Bohuslav Reynek kalendář 2018

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder