Planet ID: vzpomínky na Zemi

Výtvarné umění 21.6.2024 - 6.10.2024 • Očkova 5, Roudnice nad Labem, Česká republika

Prostřednictvím výstavního projektu, koncipovaného jako epické environmentálně dis(u)topické sci-fi, se roudnická galerie připojuje k hlasité celospolečenské diskuzi o udržitelnosti života na Zemi.

Více informací

Drastické vymírání živočišných druhů, zánik fauny a změna klimatu, to je jen část problémů, na které již dříve upozornili přední světoví badatelé. Dnes a denně se ujišťujeme v tom, že doba ztráty kontroly nad našimi životy je ještě daleko. Environmentální úzkost se však již stala aktuální. Strach z toho, co bude. Strach z toho, že nemáme žádný plán B. Tuto skutečnost (a nejen ji) výstava PLANET ID: vzpomínky na Zemi reflektuje. Zahrává si s představou meziplanetárního eskapismu – mentální hrou na únik do jiných světů. Čím se ale taková vesmírná cesta stává pro své pasažéry? Záchranou, nebo vězením, v němž už nezbývá nic jiného, ​​​​​​​​​​​​​​​​​​než vzpomínky? Střípky, které si lidský mozek sestavuje do nových abstraktních konceptů? Cílem výstavy je pojmout člověka dosud známý svět jako koláž, hlavní osou je spojnice Země-vesmír. Pomocí vybraných uměleckých lidských děl chápání jako fragmenty představ o blízkém i vzdáleném okolí se pokusíme sestavit mentální mapu balancující na hraně rozumu a sentimentu, vědy a paměti.

Planet ID: vzpomínky na Zemi


Další události

Výtvarné umění

Elmgreen & Dragset: READ

16.11.2023 - 15.4.2024
Praha · Kunsthalle Praha

V rámci své první samostatné výstavy v České republice promění umělecké duo Elmgreen & Dragset prostory Kunsthalle Praha v imerzivní prostředí.

Detail
Výtvarné umění

Roman Brichcín – Večer v ateliéru

27.3.2024 - 18.4.2024
Praha · Galerie Art Praha

rádi bychom Vás za Galerii ART Praha informovali o chystané výstavě malíře Romana Brichcína s názvem Večer v ateliéru. Kurátorkou výstavy je Silvia L. …

Detail
Výtvarné umění

 Milan Knížák: Broken Mind

7.3.2024 - 18.4.2024
Opava · Galerie Cella

Výstava v Galerii Cella se zaměří na Knížákovu tvorbu spojenou se zvukem

Detail
Fotografie

Laboratoř Jaroslava Kučery

20.2.2024 - 18.4.2024
Zlín · Galerie G18 ve Zlíně

Výstava Laboratoř Jaroslava Kučery ukáže práci kameramana jako tvůrčí a uměleckou.

Detail
Užitné umění

Jubilejní 50.Veletrh starožitností Antiq …

18.4.2024 - 21.4.2024
Praha · Asociace starožitníků

Tématem jarního jubilejního již 50. veletrhu bude Skrytá hodnota starožitností - UDRŽITELNOST a slavnostní atmosféru doplní bohatý doprovodný program.

Detail