Olbram Zoubek

Vážení návštěvníci portálu iUmeni.cz,
vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s šířením nemoci Covid-19 a nařízeními vlády se všechny galerie i ostatní instituce uzavřely, mnohé akce se přesouvají a jejich program bude pravděpodobně pozměněn. Je tedy možné, že již uveřejněný program není a nebude aktuální, proto si jej prosím vždy raději ověřte u dané instituce. Všechny změny se postupně pokusíme podchytit a zaktualizovat dle skutečného stavu. Naopak budeme více upozorňovat na akce, které se konají on-line, diskuse, články či reportáže.

Děkujeme za pochopení

14.07.2015 - 29.08.2015Sochy

Galerie Ikaros spolu s Vlastivědným muzeem ve Slaném, připravila mimořádnou prázdninovou výstavu. Po patnácti letech zde bude opět vystavovat akademický sochař Olbram Zoubek.

Rytíř české kultury, tento titul mu udělil v únoru letošního roku ministr kultury za celoživotní dílo. „Kdo měl možnost se setkat se sochami tohoto významného mistra, bude souhlasit, že se jedná o mimořádný zážitek,“ popisuje majitel galerie Jiří Hruška. „ Je to jako dotknout se věků, být okouzlený nádherným lidským poselstvím s tak silným dojmem, že to nelze vyjádřit. Jako vnímat dalším smyslem, o kterém jste do té doby neměli tušení. Být v kontaktu s nadčasovým monumentem je prostě úžasné. Určitě si takový zážitek, mezi sochami v nadživotní velikosti, nenechte ujít. Vždyť do Jízdárny Pražského hradu, kde měl mistr Zoubek výstavu na přelomu let 2013/14, přišlo přes čtyřicet tisíc návštěvníků. Popisovat umělecké dílo, v tomto případě sochy Olbrama Zoubka, je jako mluvit o kráse básně. I ta se musí slyšet, nebo přečíst a sochy Olbrama Zoubka zase vidět a třeba si na ně sáhnout,“ dodává Jiří Hruška.01.12.2015 - 31.01.2016Vladimír Gažovič
14.07.2015 - 29.08.2015Olbram Zoubek

Olbram Zoubek - www.iUmeni.cz (14.07.2015)

Zpět na výpis
Art Antiques

Knižní novinka

Expresionismus a jeho vlivy v české malbě 1. poloviny 20. století

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder