Oděvní hry – 60 let umění a řemesla Střední průmyslové školy oděvní

20.11.2016 - 23.04.2017Užitné umění

60 let umění a řemesla Střední průmyslové školy oděvní (Zámecký areál Ctěnice, přízemí zámku)

Výstava oděvní tvorby studentů a absolventů pražské Střední průmyslové školy oděvní, jež si v letošním roce připomíná 60 let své existence a o čtyři desetiletí mladší sesterské Vyšší odborné školy oděvního návrhářství nabízí prostřednictvím uceleného výběru trojrozměrných i plošných výtvarných projevů, doprovodných workshopů i v možnosti nahlédnout do improvizované krejčovské dílny atraktivní pohled na podobu současného vzdělávání mladých oděvních tvůrců.

Prezentovaná kolekce solitérních modelů i oděvních kompletů, minimalistické i expresivní návrhové studijní kresby, soubor obuvi i propagační grafické práce a další materiály umožňují zachytit pestrou škálu přístupů a interpretací aktuálního oděvního designu a současně zaznamenat i preciznost a tradiční kvality krejčovského řemesla, které dvojice škol předává generacím studentů již po několik desetiletí.

Svým tematickým zaměřením výstava pražské SPŠO a VOŠON současně doplňuje a rozvíjí jednu z linií stále expozice ctěnického zámku „Řemesla v pořádku“, která se mj. věnuje též historii textilních a oděvních řemesel od období středověku až do 20. století.Oděvní hry – 60 let umění a řemesla Střední p… - www.iUmeni.cz (20.11.2016)

Zpět na výpis

Knižní novinka

Bohuslav Reynek kalendář 2018

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder