MULTIPOINT

Výtvarné umění 27.1.2016 - 1.3.2016 • náměstí Republiky 999, Trutnov, Česká republika

MULTIPOINT je mezinárodní malířské sympozium, které se koná každý rok v červnu, od roku 2009 v ateliérech ARS STUDIO v Nitře, a významně podporuje aktivity mezinárodní umělecké komunity.

Během deseti dní zpracovávají umělci konkrétní zadání. Každý ročník je výjimečný výběrem autorů i vzniklých děl. Kromě zahraničních hostů jsou zastoupeni malíři ze Slovenska a z Čech. Umělci pocházejí z různých zemí, kde je patrný rozdílný přístup k malbě, jiný styl vzdělání a rozmanitost osobních zkušeností. Do této chvíle se zúčastnilo 68 umělců z 30 zemí, například z Mexika, Nového Zélandu, Ghany, USA, Číny, Indie, Řecka, Španělska, Francie, Slovenska a z Čech.
Název MULTIPOINT pochází z pomyslného střetu různých kultur a různých přístupů k malbě, od klasického přes konceptuální a experimentální přístup. Hlavním cílem je zprostředkovat umělcům konfrontaci s jinými tvůrci, přinést osvěžení do každodenního tvůrčího procesu, možnost vidět jiné postupy, techniky a cesty, díky kterým mohou nové zkušenosti aplikovat do své vlastní tvorby.
V Galerii UFFO uvidíte rozmanitou a živou podívanou, představí se následující autoři: Dita Luse (Lotyšsko), Rachel Eckstein (USA), Espen Erichsen (Norsko), Edwige Fouvry (Belgie), Julian McKinnon (Nový Zéland), Miroir Noir (Španělsko/Slovensko), Simona Blahutová, Tomáš Černý, Ondřej Maleček, Petr Kunčík, Dita Kaplanová, Jakub Janovský, Petr Bulava, Petr Bařinka (všichni ČR), Carlos Carmonamedina (Mexiko), Dhaneshwar Shah, Sunanda Khajuri, Suchismita Sahoo (všichni Indie), Elena Ascari, Constantin Migliorini (oba Itálie), Violeta Tanova (Bulharsko), Danka Dimitrijevic, Baxx Vlada Pantelic (oba Srbsko), Vemo Hang (Čína), Ewa Maziarz (Holandsko), Martin Laca, Viliam Sulik, Lucia Cernekova, Erika Miklosova, Kristina Simekova, Patricia Koysova, Lucia Fabova, Jana Bednarova, Filip Sabol (všichni Slovensko).

Další události

Výtvarné umění

Igor Kitzberger - Zlatý věk

28.10.2023 - 6.12.2023
Chrudim · Galerie ART - Chrudim

Výstava soch Igora Kitzbergera v galerii Art Chrudim

Detail
Výtvarné umění

Wona Wena. To be continued ...

28.10.2023 - 6.12.2023
Chrudim · Galerie ART - Chrudim

Výstava mladé autorky Wona Wena v galeii Art Chrudim

Detail
Výtvarné umění

Martin Eder – The Fountain of Youth

3.11.2023 - 8.12.2023
Praha · DSC Gallery

Martin Eder se řadí mezi nejvýraznější německé umělce své generace. Pro prostory pražské DSC Gallery připravil samostatnou výstavu s názvem The Founta …

Detail
Výtvarné umění

Autopsie / Luboš Plný

25.10.2023 - 8.12.2023
Brno · Galerie Pitevna

Výstava Luboše Plného v Galerii Pitevna v Brně. Křest knihy Rozhovory s Lubošem Plným

Detail
Výtvarné umění

Der Pirnaer Kunstmarkt

9.12.2023 - 10.12.2023
Litomyšl · Iščuk Sergej

Sergej Iščuk se zůčastní prodejní výstavy umění v německé Pirně (nedaleko Drážďan).

Detail