Martina Pavelková / Ještě jedno ráno pro Emmu

Vážení návštěvníci portálu iUmeni.cz,
vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s šířením nemoci Covid-19 a nařízeními vlády se všechny galerie i ostatní instituce uzavřely, mnohé akce se přesouvají a jejich program bude pravděpodobně pozměněn. Je tedy možné, že již uveřejněný program není a nebude aktuální, proto si jej prosím vždy raději ověřte u dané instituce. Všechny změny se postupně pokusíme podchytit a zaktualizovat dle skutečného stavu. Naopak budeme více upozorňovat na akce, které se konají on-line, diskuse, články či reportáže.

Děkujeme za pochopení

15.12.2014 - 05.01.2015Výtvarné umění

Chci se bavit o kýči, nevkusu a vkusu, někdy chci skákat hluboko za hranice intimity a neodmyslitelně se vžívat do role prodejné děvky. Nebaví mě brát život takový, jaký je.

Tak jdu často hlavou proti zdi a zkoumám informační hodnoty zatížené estetickým dojmem. Chci svět přitažlivosti, svět provokativní a lákavý, svět pozlátek v době prolévání krve. Chci bojovat za každé ráno, za každou další chvíli, kterou si můžu ukradnout. Kterou pro Ni můžu ukradnout. Ten čas, který se nedostává, vrátit zase na začátek a všechno to udělat stejně. Asi jde jenom o dočasné sjednocení vkusu. Dneska mě to baví. Ta nebeská čistota v podobě Jezulátka na gotickém klíně a zlatý medailonek na krku mé babičky. A zítra chci alespoň jednu kapku vína v tom zatraceném moři krve.

Martina PavelkováMartina Pavelková / Ještě jedno ráno pro Emmu - www.iUmeni.cz (15.12.2014)

Zpět na výpis
Art Antiques

Knižní novinka

Ira Svobodová: Paravan

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder