Marianna Mlynárčiková a Nóra Ružičková / Cvičení s monografiemi

12.10.2016 - 09.11.2016Nová média

Výstavu tvoří videoperformance a volně rozoberatelné leporelo, oba projekty vznikly v spolupráci s Divadlem z Pasáže, které se věnuje práci s mentálně odlišně uzpůsobenými lidmi.

Obě části výstavy reflektují svět umění z pozice genderově a mentálně podmíněné odlišnosti. Výstava vznikla ve spolupráci s festivalem B16 jehož letošním tématem je Umění posiluje.

Marianna Mlynárčiková vystudovala výtvarnou výchovu a filosofii na Fakultě humanitních a přírodních věd Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici a grafiku na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Žije v Banské Bystrici a v Salak Phet, Thajsko.

Nóra Ružičková vystudovala malbu a grafiku na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, kde v současnosti působí jako vedoucí ateliéru Obraz/zvuk/text a kontext na Katedře intermedií.

Autorskou dvojici tvoří od roku 2004. Věnují se hlavně práci s apropriovanými texty a obrazy a na participativních projektech spolupracují s vybranými komunitami. Tematizují kontext umění, jeho vztahy s amatérským diskurzem a životem a tvořivě zkoumají různé interdisciplinární přesahy.Marianna Mlynárčiková a Nóra Ružičková / Cvi… - www.iUmeni.cz (12.10.2016)

Zpět na výpis
Art Antiques

Knižní novinka

Moderna

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder