Marek Rejent – Sweet Home Vysočina

Výtvarné umění 2.4.2014 - 8.6.2014 • Zámek č. p. 3, Pardubice, Česká republika

Život na venkově, který je nerozlučně spjat s rodnou Prosečí, je pro autora zdrojem inspirace. Od základního pocitu souznění a zakotvení na určitém místě se odvíjí většina jeho tvůrčích aktivit.

Od krajiny se pozornost obrací ke světu techniky a technologie. Jeho tvorba se vyznačuje využíváním různých průmyslových výrobků (elektrických, světelných, technických), které proměňuje do podoby hmyzu a dalších zvířecích druhů. Mírně ekologický podtext mají práce s tématem masové produkce nejrůznějších předmětů (plastové sochy, busty) a jejich vlivu na naše vnímaní a prostředí. Kruh se uzavírá, jsme zpátky u krajiny. Při tvorbě autor obvykle používá osobitý nadhled a vtipné zlehčení. „Divný kraj plodí divný lidi” Výstava představí jak autorovy starší práce, tak jeho nejnovější objekty kombinované ze dřeva a světelných diod. Zároveň ukáže i další Rejentovu silnou stránku, což je komponování objektů do krajiny. Objekty, instalace a sochy tak doplní skici, kresby a fotografie.

Marek Rejent – Sweet Home Vysočina


Další události

Výtvarné umění

Elmgreen & Dragset: READ

16.11.2023 - 15.4.2024
Praha · Kunsthalle Praha

V rámci své první samostatné výstavy v České republice promění umělecké duo Elmgreen & Dragset prostory Kunsthalle Praha v imerzivní prostředí.

Detail
Výtvarné umění

Roman Brichcín – Večer v ateliéru

27.3.2024 - 18.4.2024
Praha · Galerie Art Praha

rádi bychom Vás za Galerii ART Praha informovali o chystané výstavě malíře Romana Brichcína s názvem Večer v ateliéru. Kurátorkou výstavy je Silvia L. …

Detail
Výtvarné umění

 Milan Knížák: Broken Mind

7.3.2024 - 18.4.2024
Opava · Galerie Cella

Výstava v Galerii Cella se zaměří na Knížákovu tvorbu spojenou se zvukem

Detail
Fotografie

Laboratoř Jaroslava Kučery

20.2.2024 - 18.4.2024
Zlín · Galerie G18 ve Zlíně

Výstava Laboratoř Jaroslava Kučery ukáže práci kameramana jako tvůrčí a uměleckou.

Detail
Užitné umění

Jubilejní 50.Veletrh starožitností Antiq …

18.4.2024 - 21.4.2024
Praha · Asociace starožitníků

Tématem jarního jubilejního již 50. veletrhu bude Skrytá hodnota starožitností - UDRŽITELNOST a slavnostní atmosféru doplní bohatý doprovodný program.

Detail