Lucie Svobodová Nejasný předmět touhy

Design 12.3.2014 - 25.4.2014 • Kubelíkova 22, Praha, Česká republika

Nejasný předmět touhy je nová interaktivní instalace výtvarné umělkyně Lucie Svobodové. Zahrnuje design, film a technologii umožňující hru s komponováním zvuků.

V českém kulturním prostředí je Lucie Svobodová považována za průkopnici umění elektronických médií. Počítač jako výtvarný nástroj začala používat už na konci osmdesátých let. V následujícím desetiletí se střemhlavě vrhla do virtuálních realit a nových světů 3D grafiky. Jakmile jí to umožňovala technologie, prošmejdila každé zákoutí multimediálního prostoru. Rozhlasovými a televizními vlnami se šířil její hudební projekt Aurobora, jinak vydaný v roce 1998 jako jeden z prvních domácích CD-Romů. Tehdy patřila k optimistické generaci, která v nových technologiích, podobně jako například nové hudbě nebo nových drogách, viděla prostředek pozitivní mentální a emoční proměny jedince a společnosti. Mladí lidé hromadně chodili do kina na Šeptej, četli Živel a sjížděli na parties, kde djs ještě věřili v poslání rituálně pozdvihnout lidské vědomí na vyšší úroveň. Jednalo se o krátkou éru synteticko-technologické naděje… Lucie Svobodová je ale dodnes schopná laboratorně experimentovat s přenosem vlastních emocí na lidské buňky.

Lucie Svobodová Nejasný předmět touhy


Další události

Výtvarné umění

KEES VISSER

3.5.2024 - 14.6.2024
Mikulov · Galerie Závodný

Výstava Keese Vissera v Galerii Závodný v Mikulově je vystavěna na jednoduchém konceptu: umožnit návštěvníkům zážitek z čistého a minimalistického pro …

Detail
Výtvarné umění

Výstava na zámku Belcredi

15.6.2024
Brno · Ateliér Studánka

Jednodenní happening – Velkolepá výstava představí díla všech, kteří Ateliér Studánka navštěvují. Zahájení na nádvoří zámku v 15 hodin.

Detail
Výtvarné umění

CRASHTEST 13: REALITY CHECK

10.5.2024 - 15.6.2024
Praha · Galerie Jilská 14

Výstava vzniká pod záštitou kurátorského semináře CRASHTEST na ÚDKU KTF Univerzity Karlovy ve spolupráci s galerií Jilská 14.

Detail
Výtvarné umění

Jiří Slíva – Franz Kafka v grafice

6.5.2024 - 15.6.2024
Chrudim · Galerie ART - Chrudim

Kafku mě baví číst stále znovu. Říkám ‘baví’, a přitom si uvědomuji výrok Milana Kundery, že Kafka pro nás netrpěl, Kafka se pro nás bavil…

Detail
Výtvarné umění

Prostor pro světlo - Eva Brodská

2.5.2024 - 15.6.2024
Praha · Entrance Gallery

První výstava nové sezóny v galerii Entrance představí výběr děl z dlouholeté a koncentrované tvorby paní Evy Brodské.

Detail