Kouzelná zahrada Pavla Čecha

Výtvarné umění 9.6.2017 - 24.9.2017 • Máchova alej 1, Svitavy, Česká republika

Výstava Pavla Čecha je podobná jako jeho knihy. Tajemná a hravá. Celou výstavou vede stezka, na které děti čeká řada úkolů, otázek, křížovek, neboť slovy autora „Hlava není jen na čelenku“.

Pavel Čech je český malíř, autor komiksů, ilustrátor a tvůrce autorských knih. Profesionálním výtvarníkem a literátem je od roku 2004. Za svou tvorbu získal řadu ocenění, z nichž tím největším byla Cena Magnesia Litera za knihu pro děti a mládež za autorskou knihu „Velké dobrodružství Pepíka Střechy“. Jako ilustrátor se podílel např. na tvorbě knihy Jana Skácela „Uspávanka s plavčíkem a velrybou“, Radka Malého „Listonoš vítr“, Pavla Žalmana Lohonky „Hastrmánek Žouželka“, ale také např. na knize „Čarokniha Harryho Pottera“ od Edi Vesca či „Pusté ulice“ od Michala Ajvaze. Je autorem obálek děl Jiřího Kratochvila „Noční tango“ nebo „Brno nostalgické i ironické“.

.…Mám rád zarostlé zahrady, pohled na hvězdné nebe, motýly a brouky, lidi s dobrým srdcem, vůni lesních jablek a borového lesa, toulání, oprýskané zdi, indiány, Rychlé šípy, písničku Andělská, pouštění draka, knihy Michala Ajvaze, zrezavělé klíče, stará kina, čistou vodu, tajemství... a pokouším se to namalovat na plátno a nebo o tom psát a kreslit knížky…Tolik jeho vlastní slova. Autor vytváří ve svých knihách a obrazech zvláštní tajemný svět, v němž se skutečnost prolíná s fantazií a sny.
Svět Pavla Čecha, to je nekonečné množství příběhů. Nechybí v nich tajemství, dobrodružství, odvaha, sny a kamarádství. Najdete je v jeho tvorbě – v knihách a obrazech, ale i v osobním životě. Příběhy rád vypráví, maluje, poslouchá a zdá se, že i žije. Od svých přátel z Ligy lesní moudrosti dostal indiánské jméno Machimia – Dává mnoho. Výstižné. Pavel Čech rozdává radost prostřednictvím své práce i tím, jaký je.

Kouzelná zahrada Pavla Čecha


Další události

Výtvarné umění

Paľo Macho - Obrazy rozptylů a transpare …

19.6.2024 - 20.7.2024
Praha · Nová Síň

Není mým úmyslem odprezentovat každý skleněný obraz samostatně, stejně jako není mým cílem odvyprávět každý příběh.

Detail
Fotografie

Václav Šilha – Antarktida

22.6.2024 - 22.7.2024
Český Rudolec · Matějovec38

Nová galerie, věnovaná výhradně fotografii, otevírá v Matějovci u Slavonic výstavou Václava Šilhy Antarktida.

Detail
Užitné umění

FRANTIŠEK JUNGVIRT - SKLO - BAREVNÉ LINI …

31.5.2024 - 24.7.2024
Prachatice · Centrum architektury a designu NEUMANNKA

Výstava výtvarníka, designéra a malíře skla v galerii Nemannka

Detail
Výtvarné umění

BOUDNÍK | 100

26.4.2024 - 26.7.2024
Praha · Artinbox Galerie

17. března by se dožil sta let významný český umělec Vladimír Boudník, grafik, malíř, spisovatel, jedna z nejvýraznějších osobností umělecké scény 50. …

Detail
Výtvarné umění

Jiří Anderle – Už jsem byl vším, i klaun …

13.6.2024 - 27.7.2024
Praha · Galerie MODERNA

Výstava obrazů a grafik Jiřího Anderleho v galerii Moderna

Detail