Jimena Mendosa

Výtvarné umění 20.3.2024 - 2.6.2024 • Dominikánská 9, Brno, Česká republika

Výstava Jimeny Mendozy, mexické umělkyně dlouhodobě žijící v Praze, představí nové práce autorky připravené přímo pro výstavní prostory Domu pánů z Kunštátu.

Více informací

Výstava bude mít podobu materiálové instalace, v níž se prolíná sochařská a malířská tvorba autorky a práce s různými materiály: litým a taveným sklem, keramikou, papírovými objekty, kolážemi a kresbami, které se pohybují na rozhraní volného a užitého umění. Mendoza ve svých dílech odkazuje k různým kontextům evropských i mimoevropských kultur, zejména z předkolumbovské historie nebo evropské avantgardy. Při práci používá různé ornamenty, tvary a barvy, které jsou nositeli symbolických významů a obsahů. Malba hraje pro Mendozu roli významotvorné vizuální vrstvy děl, která přesahuje svůj rámec směrem k prostorové expanzi nebo naopak vystupuje ve služebné roli dekoru pokrývající povrch řemeslných objektů, v nichž se spojuje současnost s odkazy k minulosti. Jimena Mendoza studovala Escuela Nacional de Pintura, Escultura y Grabado (ENPEG) v Mexiko City a umění ve veřejném prostoru na L´Ecole Nationale Supérieure Des Arts Decoratifs, Paříž, Francie (FONCA). Na uměleckoprůmyslové škole v Praze vystudovala magisterský program a v současné době působí jako asistentka ateliéru Socha 2 Tomáše Hlaviny na Akademii výtvarných umění v Praze.

Jimena Mendosa

Program

Jimena Mendosa
20.3.2024 - 2.6.2024


Další události

Výtvarné umění

Elmgreen & Dragset: READ

16.11.2023 - 15.4.2024
Praha · Kunsthalle Praha

V rámci své první samostatné výstavy v České republice promění umělecké duo Elmgreen & Dragset prostory Kunsthalle Praha v imerzivní prostředí.

Detail
Výtvarné umění

Roman Brichcín – Večer v ateliéru

27.3.2024 - 18.4.2024
Praha · Galerie Art Praha

rádi bychom Vás za Galerii ART Praha informovali o chystané výstavě malíře Romana Brichcína s názvem Večer v ateliéru. Kurátorkou výstavy je Silvia L. …

Detail
Výtvarné umění

 Milan Knížák: Broken Mind

7.3.2024 - 18.4.2024
Opava · Galerie Cella

Výstava v Galerii Cella se zaměří na Knížákovu tvorbu spojenou se zvukem

Detail
Fotografie

Laboratoř Jaroslava Kučery

20.2.2024 - 18.4.2024
Zlín · Galerie G18 ve Zlíně

Výstava Laboratoř Jaroslava Kučery ukáže práci kameramana jako tvůrčí a uměleckou.

Detail
Užitné umění

Jubilejní 50.Veletrh starožitností Antiq …

18.4.2024 - 21.4.2024
Praha · Asociace starožitníků

Tématem jarního jubilejního již 50. veletrhu bude Skrytá hodnota starožitností - UDRŽITELNOST a slavnostní atmosféru doplní bohatý doprovodný program.

Detail