Hesham Malik – Kara Sevde / Černá láska

30.09.2017 - 15.12.2017Výtvarné umění

Říká se, že umění bychom měli prožívat, nejenom pozorovat. Malik skrze svoje umění umožňuje lidem konfrontovat vlastní emoce a zkušenosti s příběhem na plátně.

Autor svým osobitým způsobem rozehrává na plátně témata týkající se různých podob lásky, včetně jejích stinných aspektů jako je potřeba ovládání, moci a závislosti. Malik je původem z Indie, studoval na Waterloo Univerzitě v kanadském Torontu, mnoho let cestoval po světě, kde se etnograficky věnoval studiu různých nativních kultur (indiánské a africké domorodé kmeny). Dnes žije se svou rodinou v České republice.
Během celé své kariéry čerpá Malik svou uměleckou inspiraci zejména v tradičních mýtech, kulturních stereotypech a dogmatech, o které se opírá fungování společnosti. Jeho umění však není naivistické. Malik tato poznání konfrontuje s realitou světa a nastavuje vlastní zrcadlo skutečnosti, stává se tak kritikem i vypravěčem zároveň. Malik je světovou kritikou ceněn za své abstraktní ztvárnění figur a nezávislé užití barev.Hesham Malik – Kara Sevde / Černá láska - www.iUmeni.cz (30.09.2017)

Zpět na výpis
Art Antiques

Knižní novinka

SÓLO: Jakub Roztočil

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder